Eesti uudised

Altkäemaksuvõtmises süüdistatav kohtunik käib president Kersti Kaljulaidiga kohut (7)

Siim Randla, 1. aprill 2021 06:45
Eveli VavrenjukFoto: Antsla gümnaasium
Vaidlus president Kersti Kaljulaidi otsuse üle anda nõusolek altkäemaksu võtmises kahtlustatavale Tartu maakohtu kohtunikule Eveli Vavrenjukile süüdistusakti esitamiseks, on jõudnud riigikohtusse.

Tänavu jaanuaris tegi president Kersti Kaljulaid otsuse, millega andis nõusoleku esitada altkäemaksu võtmises kahtlustatavale Tartu maakohtu kohtunikule Eveli Vavrenjukile süüdistusakt. Vavrenjuk vaidlustas presidendi otsuse Tallinna halduskohtus, kus seda menetlusse ei võetud.

Samal teemal

Vavrenjuk vaidlustas halduskohtu otsuse Tallinna ringkonnakohtus, kus Eesti Ekspressi teatel leiti, et haldus­kohus peab ikkagi otsustama Vavrenjuki kaebuse menetlusse võtmise. Vabariigi president ei nõustu ringkonnakohtu otsusega, et kaebus saadetaks tagasi halduskohtusse uuesti menetlusse võtmise otsustamiseks, selgitas presidendi kantselei pressiesindaja Mailin Aasmäe.

Vabariigi presidendi esindaja kaebas ringkonnakohtu otsuse edasi otse riigikohtusse, et säästa menetlusaega ja -ressurssi ning saada kiiremini vastus õiguslikule küsimusele, kas immuniteedi äravõtmise menetlus enne süüdistusakti koostamist on süüteomenetlus või eriliigiline haldusmenetlus, selgitas ta. Vabariigi president lähtus oma otsuse tegemisel süüteomenetluse kontseptsioonist, sõnas Aasmäe.

Altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises lriminaalsüüdistuse saanud Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavernjuki ametikohustuste täitmine on peatatud kriminaalasjas tehtava kohtuotsuse jõustumiseni.

Samal teemal

08.02.2021
Kohtu alla antud advokaat peab süüdistust alusetuks: õigussoovitused ei saa olla altkäemaks
01.02.2021
Süüdistuse saanud kohtuniku ametitegevus peatati  
25.01.2021
Prokuratuur saatis kohtuniku altkäemaksu võtmise süüdistusega kohtu ette
08.09.2020
PEAPROKURÖRI PROHMAKAS: riigikohus saatis kohtunikule esitatud süüdistuse tagasi