Foto: Reuters/Scanpix
Maailm
31. märts 2021 18:51

Aleksei Navalnõi kuulutas vanglas välja näljastreigi (12)

Vangistatud Aleksei Navalnõi teatab oma Instagrami kontol, et alustab näljastreiki, et veenda vanglaülemaid, et nad talle korraliku meditsiiniabi korraldaks.

"Ma kuulutasin välja näljastreigi, et nõuda seaduse järgimist, selleks, et minu valitud arstil lubataks mind külastada," kirjutab Navalnõi postituses, mille avaldasid tema advokaadid.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Алексей Навальный (@navalny)

Nädala alguses avaldasid mehe advokaadid pöördumise, milles Navalnõi väidab, et teda piinatakse vanglas.

Navalnõi kirjutab, et kannatab suurte valude käes, kuid et valvurite peamine piinamismeetod on siiski tema une pidev segamine. Advokaatide sõnul on kinnipeetava väärkohtlemise eesmärk ilmselge: tema tervist nii palju kahjustada, kui võimalik. Valu vastu ei pakuta mehele mingit abi, mistõttu on olukord jõudnud välja selleni, et tal on raskusi kõndimisega, kuna ühes jalas on valu nii tugev. "Kui nii edasi läheb, vajab ta varsti karke," kirjutab jurist Vadim Kobzev.

Navalnõi läbis ühes teiste kinnipeetavatega meditsiinilise ülevaatuse ning vanglaarstide sõnul pole tal häda midagi.

Navalnõi sellega nõus pole. Ta on Vene vanglateenistusele kaks pöördumist teinud, milles palub esiteks, et saaks endale ise arsti valida, kes ta üle vaataks ning teiseks et valvurid teda pidevalt öösiti üles ei ajaks.