Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Keit Paju 31. märts 2021 18:51
Vangistatud Aleksei Navalnõi teatab oma Instagrami kontol, et alustab näljastreiki, et veenda vanglaülemaid, et nad talle korraliku meditsiiniabi korraldaks.

"Ma kuulutasin välja näljastreigi, et nõuda seaduse järgimist, selleks, et minu valitud arstil lubataks mind külastada," kirjutab Navalnõi postituses, mille avaldasid tema advokaadid.

Nädala alguses avaldasid mehe advokaadid pöördumise, milles Navalnõi väidab, et teda piinatakse vanglas.

Navalnõi kirjutab, et kannatab suurte valude käes, kuid et valvurite peamine piinamismeetod on siiski tema une pidev segamine. Advokaatide sõnul on kinnipeetava väärkohtlemise eesmärk ilmselge: tema tervist nii palju kahjustada, kui võimalik. Valu vastu ei pakuta mehele mingit abi, mistõttu on olukord jõudnud välja selleni, et tal on raskusi kõndimisega, kuna ühes jalas on valu nii tugev. "Kui nii edasi läheb, vajab ta varsti karke," kirjutab jurist Vadim Kobzev.

Navalnõi läbis ühes teiste kinnipeetavatega meditsiinilise ülevaatuse ning vanglaarstide sõnul pole tal häda midagi.

Navalnõi sellega nõus pole. Ta on Vene vanglateenistusele kaks pöördumist teinud, milles palub esiteks, et saaks endale ise arsti valida, kes ta üle vaataks ning teiseks et valvurid teda pidevalt öösiti üles ei ajaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

massud julm 4. aprill 2021 14:02
rahuldage see analnõi üks kord kanal2 kaudu ära. mul pole sellest vene ultranatsist kahju sentigisestta on rassist ja juudivihkaja. ning see koht kus ta puhkb jalga2,8 aastat on kuurort võreldes meie Rummuga. muide meie navalnõi pooldajad on tavalised natsid, kui nad armastavad seda juudivihkajat.
Riks 31. märts 2021 21:26
Navalnõi on jobu Ise ta ronis sinna vanglasse
Ohh 31. märts 2021 22:14
Tegu on siiski ühe erilise ja julge inimesega.Selliseid tegelasi sünnib vaevu üks miljonist.Vend teab,et arvatavasti ta tehakse vagaseks,kuid ikka ajab oma asja.Kõik tema juutubi kanalis väljakäidud väited on ju tõesed ja seda teab iga venemaa kodanik.Vähestel jätkub aga tahtmist enda heaolust loobuda.Riksi sugused kommenteerijad ei kõlba selliste inimeste järel isegi koristama.
31. märts 2021 23:59
navalnõi kõigis brüsseli proekt ja sellie proektiga palju riigid on läinud teda ei huvita venemaa, teda huvitab ainuld raha, ukraina üks näide, see on maha müüdut riik kus ohvriks langenud tavalised inimeset
massud julm 6. aprill 2021 10:57
l Caponele. muide al capone istusmaksukuriteo eest pikalt kinni!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS