Poliitika

GALERII | Riigikogu valimistel hiljaks jäänud Eesti 200 proovib seekord varasemalt (2)

Viljar Voog, 31. märts 2021 17:06
Eesti 200 juht Kristina Kallas andis rahvaalgatusel kogutud allkirjad üle riigikogu esimehele Jüri Ratasele.Foto: Martin Ahven
Reedel algatas erakond Eesti 200 allkirjade kogumise, et avaldada riigivalitsejaile survet RMKst välja võetavate dividendide vähendamiseks (loe: et raiutaks vähem metsa). Vähem kui nädalaga oli ligi 2000 allkirja koos ja neljapäeval ulatati need üle riigikogu esimehele Jüri Ratasele. Sügiseste kohalike valimiste kampaania on alanud!

Eesti 200 juhi Kristina Kallase sõnul ei olnud küll konkreetne samm seotud kohalike valimistega, vaid lisaeelarve menetlemise ajal saaks riigikogu vastu võtta ka muudatuse RMK-lt nõutavate dividendide osas ja vähendada nõnda raiesurvet. Küll aga oli KOV-kampaania avalöök teisipäeval Narvas toimunud üritus, kus samuti Kallas kohal käis.

Eks väikestviisi nokitsevad oktoobris toimuvate valimiste nimel juba ka teised parteid: Reformierakond reklaamib sotsiaalmeedias oma piirkondlikke asjaajajaid, sotsid on kuid tõmmanud tähelepanu kõmulisemate teemade nagu öölinnapea ametikoha või nudistide ranna loomisega. Kui koroona lubaks, jagataks telkides ka muidugi parteinänni. Aga Eesti 200 on esimene partei, kes aktiivsemalt kampaaniatralli käima tõmbab.

Kas praeguse kibelemise taga on ebaõnnestumine kaks aastat tagasi toimunud riigikogu valimistel, kus verinoor erakond sai kõigest 4,4 protsenti häältest ja jäi allapoole valimiskünnist?

„Ma ei ütleks, et ta oli ebaõnnestumine. Ta oli lihtsalt liiga hilja alustatud. Tagantjärele tarkus: nelja kuuga ei ole võimalik Eesti inimesteni jõuda,“ ütles Kallas minevikule mõeldes. „On vaja olulisemalt pikemat teavitustöö perioodi. Sellepärast alustame vara ja varakult. Tartus tulime välja tegelikult juba aasta alguses,“ lisas Kallas, kes teatas jaanuaris ülikoolilinna meeriks kandideerimisest. Peagi tuleb Eesti 200 nimede ja lubadustega välja ka teistes piirkondades.

Neljapäeval Eesti 200 üle antud rahvaalgatus kukub aga vähemalt lisaeelarve kontekstis kardetavasti kurtidele kõrvadele. Riigikogu nimel paberid üle võtnud spiiker Jüri Ratas ütles, et ilmselt tuleb RMK dividendide teema koalitsioonis jutuks aprillis, kui ette võetakse 2022. aasta riigieelarve ja selle pikemaajalisem strateegia. „Ma ise toetan seda, et tullakse välja selle dividenditulu vähendamisega,“ ütles Ratas.

Samal teemal

24.02.2021
Kristina Kallas | President keskendus inimesele, keda ei asenda ükski kallis hoone ega aparaat