ÜLEPINGUTAMINE: Tauno ja Elis Annelie Jürgenstein on seda meelt, et valitsus on koroonapiirangutega kõvasti üle pingutanud. „See on nagu kure tapmine kahuriga,“ leiab Tauno. „Parim mida me teha saame, on hoida end heas füüsilises vormis, haigus vastu võtta ja läbi põdeda. Ning hoida riskirühmi. Koroona ei ole piisav põhjus, et ühiskonda tervikuna lukku keerata.“Foto: Robin Roots
Sirje Presnal 31. märts 2021 10:48
Koroonapiirangute vastaste kohta liigub mitmesuguseid müüte: nad arvavad kõik, et Maa on lame; nad ei usu, et koroonaviirus on olemas ja nad üldse ei teagi, mis vahe on bakteril ja viirusel; nad ei hooli teaduspõhisusest ja neil on savi, et inimesed kannatavad. Paljud neist on aga pragmaatikud, kes leiavad, et ühiskonna sulgemine teeb suuremat kahju kui viirus ise. Nii mõnegi protestija elukorraldus ja sissetulekud on piirangute tõttu saanud ränga löögi.

31. märtsil toimus Tallinnas Toompeal aktsioon „Seisame Eestimaa taas vabaks“ sama seltskonna algatusel, kes varem tegi autoprotesti. See kevad algas koroonapiirangute vastase meeleavaldusega „Sõidame Eesti vabaks“ mitmel pool Eestis. 20. märtsil Tallinnas toimunud protestisõidul osalenud autod  ummistasid kohati liiklust. Ajakirjandus nimetas meeleavaldustel osalejaid „lamemaalasteks“, „koroonabandiitideks“, „teaduseeitajateks“, „maskivastasteks“ ja „vandenõuteoreetikuteks“. Sotsiaalmeedia kommentaariumides sai rahumeelne protest külge suisa inimsusevastase kuriteo märgi.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99