PÄÄSES EHMATUSEGA: Pereema Katre Tamme last ründas 36aastane sügava vaimupuudega naisterahvas. Tamme loodab, et omavalitsus suudab vaimupuudega naist ning teda hooldavaid ema ja vanaema aidata.Foto: Erakogu, Martin Ahven
Kadri Kuulpak 29. märts 2021 18:58
„Ta lõi mu last lagipähe!“, „Ta tahtis mu aastast last näost krabada!“, „Ta sikutas mu last juustest!“ –  nõnda kirjeldavad vanemad, kuidas Tallinnas Nõmme linnaosas elav sügava vaimupuudega naine on korduvalt lastele kallale tunginud. Märtsis on politseid teavitatud kolmest rünnakust. Kuidas saavad omavalitsus ja politsei vaimupuudega naist ning kogukonda aidata?

Pereema Katre Tamme istub koos kaheaastase tütrega Mustamäel bussi nr 33, mis suundub Männikule. Sõit kulgeb rahulikult Nõmme peatuseni. Bussiuksed avanevad. Naisterahvas, kelle näost on näha, et ta pole päris terve, sööstab otsejoones Katre lapsekäru poole. Ta haarab lapse juustest ja sikutab. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Sotsiaalteenused 30. märts 2021 18:59
Heal juhul võivad avalikud teatamised paremini ja kiiremini võimalikku abi saada, mitte ei ärgata siis, kui midagi väga hullu on juhtunud. Tavaliselt jääb tabamata piir, mil vaimupuudega või psühhiliselt haige inimene on ohtlik teistele ja endale. Selles valdkonnas on võimalused nutused.
Paistab, et reaalset 30. märts 2021 16:35
abi ei taha keegi osutada. Otsustatakse, et kas kokku tulla ja midagi arutada! Silmakirjalikkus!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS