Sisuturundus

Näitlejanna Tiina Mälberg: peame õppima olema terved ja tugevad, et ennast seeläbi aidata 

Eucerin, 1. aprill 2021 09:00
Foto: Sergei Zjuganov
Teadlikkus, puudutused ja enda keha kuulamine on märksõnad, mis iseloomustavad tunnustatud Eesti näitlejat Tiina Mälbergi (51), kui ta räägib oma ilurutiinidest ja enese eest hoolitsemisest.

Nipid, mille abil Tiina nii kaunis ja nooruslik välja näeb, on tema enda sõnul väga lihtsad. Idamaade kultuuri austajana usub ta, et inimene on üks psühhofüüsiline tervik ning iga osa sellest vajab võrdselt tähelepanu ja hoolitsust.

„Kõige lihtsam asi, mida enda jaoks teha saame, on puhkamine. Ka mu pere ütleb, et mina pean magama. Las need tolmurullid ja triikimata pesu siis olla, sest väljapuhanuna olen ma kõige parem versioon iseendast,“ võtab näitleja lühidalt kokku kõige olulisema ilunipi.

Nägu

Nägu on oluline komponent iga inimese tervikust, näitlejale on see üks kunsti vahendamise instrument. Seetõttu püüab Tiina oma näonaha eest hoolitseda regulaarselt ja põhjalikult. „Minu hommik algab näo puhastamisega. Armastan teha silmade ümber kergeid massaaže ja harjutusi, püüan harrastada näojoogat. Näitlejaamet tähendab, et igapäevaselt tuleb näolihastega teha palju tööd – ühest küljest peavad näod olema väga liikuvad, aga teisalt kaasnevad sellega ka enneaegsed miimikakortsud või tugevamad kurrud näos. Seetõttu aitan teadlikult oma näolihastel lõdvestuda – mudin ja teen erinevaid harjutusi, et jõulisemat vananemist pisut aeglustada,“ jutustab Tiina.

Naise sõnul kuulub kõigi nende mudimiste juurde ka kreemitamine: „Hommikuti ja õhtuti kasutan näoseerumit, silmaümbruskreemi ja vastavalt kas päeva- või öökreemi. Pean meeles ka oma lõuaalust, kaela ja rinnaesist, mille õrn nahk vajab samuti kreemitamist ja paitamist. Kuna laval tuleb tihti kanda tugevamat grimmi, siis tööst vabal ajal püüan võimalikult palju ilma meigita olla, talvel külmaga kasutan näol rasvasemaid ja paksemaid kreeme.“

Päike

Tiina armastab päikest, kuid rammestavalt lamades päevitada talle ei meeldi. „Teades, et mul on dermatiidile kalduv, õhuke ja habras nahk, pean olema ettevaatlik ja kasutan aastaringselt tugeva SPF-kaitsega näokreeme. Armastan väga ka talve ja lund, aga talvine päikesepõletus võib olla päris tõsine. Lumel sillerdav kaunis päike on enamasti niivõrd terav, et silmaümbruskortsude vältimiseks kannan päikeseprille,“ nendib näitleja.

Jaapani kultuuri austajana mõistab Tiina väga hästi naisi, kes heleda naha tõttu kasutavad päikesevarjusid ja teeb seda vajadusel ka ise. „Muide, kaamera ees töötamiseks on praeguses kinokunsti esteetikas hele loomulik nahk väga hinnatud, nii et ka sellest vaatest on mõistlik päevitamist pigem vältida,“ lisab Tiina, kes mõned aastad tagasi pälvis rahvusvahelise tunnustuse naispeaosatäitja rolli eest filmis „Ema“.

Protseduurid

„Armastan igasuguseid koduseid protseduure – lisaks kreemitamisele ka näiteks näomaske, näpuotstega masseerimisi. Kurnavamal perioodil kasutan silmaümbruste turgutamiseks kummeliõite tõmmisest tehtud jääkuubikuid. Üks hea rutiin on jaheda veega seitse korda järjest kätega näost üles tõmbamine, mis lõdvestab lihaseid ja on hea sissejuhatus muude protseduuride juurde asumiseks,“ kirjeldab Tiina, aga lisab ka, et kõige enam panustaks ta ikkagi magamisele ja püüab seda ise võimalikult korralikult teha.

„Hommikuti on väga oluline keha äratamine – kompamine, patsutamine ja muud harjutused. Olgu see nägu või mõni muu kehaosa, kui seda puudutustega stimuleerida, siis lihased aktiveeruvad ning vabanevad sundasenditest. Üldiselt on ka nii, et kui hakkad ennast ühest kohast puudutama ja mudima, siis teine koht, mis samuti tähelepanu vajab, annab endast kohe märku. Kuna olen prillikandja, pean endale aeg-ajalt meelde tuletama, et näolihaseid tuleb samuti lõdvestada,“ juhib Tiina tähelepanu.

Ta lisab, et ükski tubane protseduur ei asenda värskes õhus liikumist: „Ma armastan loodust, merd, aias nokitsemist ja metsas jalutamist.“ 

Keha

Tiina rõhutab, et enda keha kuulamine on talle hästi oluline, sest alati ei saa oodata abi väljastpoolt. Terve olemise on ta enda jaoks mõtestanud järgmiselt: „Terve ei ole ainult see, kes pole haige, vaid see, kes on tervik. See tähendab, et meie mõtted ja tunded on füüsisega väga tugevalt seotud ja haigused viitavad sellele, et tervikus on midagi paigast ära. Peame õppima olema terved ja tugevad, et ennast seeläbi aidata.“

Kuidas naine ise seda mõtet järgib ja teadmisi saab? „Tegelen iseenda kui tervikuga pealaest varbaotsteni, ning näonahk või -lihased on vaid üks osa sellest. Harjutused kogu keha ulatuses on olulised, et hoida minu instrumenti hääles. Ette satuvad need nipid ja teadmised, mis mind kõnetavad või on hetkel vajalikud. Elu ise loob seoseid,“ selgitab Tiina.

Foto: Sergei Zjuganov

Iluvalikud

Kuigi naine tunnistab, et loomupoolest on ta pisut laisk, siis näitlejana peab ta enda tööriistade eest hoolt kandma ja tegema iseenda heaks nii palju kui võimalik: „Seetõttu püüan kuulata head nõu ja kasutada võimalikult kvaliteetseid ilu- ja kehahooldustooteid.“

Tiina nipid lõdvestumiseks ja oma keha äratamiseks

- Pööra tähelepanu enda sundasenditele. Tõuse korraks püsti, vaata aknast välja hästi kaugele, näiteks minut aega järjest. Liiguta samal ajal keha, pööra ühele ja teisele poole.

- Masseeri ennast – mudi enda nägu, silmade ümbrust, õlgu, alaselga või muid pinges kohti, ära unusta kukalt, kõrvu, pealage ja kaelatagust. Sikuta ennast korraks juustest.

- Lama ja püüa täielikult lõdvestada enda näolihased: mõtle, kus on mu otsmik – kas seal on lihaspingeid? Kus on mu silmad – kas need on täiesti vabad? Ja nii edasi ka muud lihased.

- Lase oma lõualuu ja hambad lõdvaks. Haiguta korraks, et suuümbruse krambist vabaneda.

- Hetke tulemiseks nooguta kergelt peaga ja naerata – kui naeratada ei taha, siis vähemalt mõtle naeratusele ja ütle kõva häälega „Jaa!“

- Tunneta enda keha ja tee täpselt nii nagu sinule sobib. Igaüks ise saab ennast aidata.

Tiina soovitab

Testisin Eucerin Hyaluron-Filler +Elasticity 3D seerumit koos sama sarja SPF30 päevakreemiga. Eucerini seerum ja päevakreem üllatasid mind meeldivalt, sest sobisid mu näonahaga väga hästi. Mõlemad tooted on mõnusa vedela tekstuuriga ning kergesti näole kantavad, lõhn on omapärane, aga meeldiv. Näitlejana kasutasin tooteid ka üpris paksu lavameigi all ning tundsin, et need sobisid selleks väga hästi – nahk jäi elastne, piisavalt niisutatud, õhku läbilaskev. Kuna tegemist on tõesti hästi kergete toodetega, siis neid kulub ka üpris vähe, samas tulemus on niisutav ja mõnus. Nii seerumi kui kreemi puhul on tunda, et nad lähevad ühtlaselt laiali, moodustades nahal õhukese kihi. 

Oma kogemuse põhjal soovitan tooteid ka nendele, kel on minu moodi õhuke ja dermatiidile kalduv nahk, sest seerumi ja kreemi kasutamine aitas nahapinda hästi ühtlustada.

Kas soovid veenduda Eucerini toodete headuses?

Aprillikuus otsib Eucerin küpses eas naisi, kes prooviks ise järele Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity 3D seerumit ja päevakreemi. Kõikide huviliste seast valitakse välja kolm tootetestijat, kellel palutakse jagada oma kogemust. Auhinnaks on stuudiopildistamine ja erakordne võimalus üles astuda ajakirja Tiiu juunikuu numbris. Osalemiseks otsi Eucerin Eesti Facebooki lehelt üles vastavasisuline postitus ja järgi sealseid juhiseid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee