Foto: Aldo Luud
Krimi
29. märts 2021, 07:29

SÜÜDI! Tartlane pimestas laseriga Oleg Grossi helikopterit (23)

Tartu maakohus mõistis lennuohutusvastases ründes süüdi ja tingimisi vanglakaristuse mehele, kes sihtis laseriga ärimees Oleg Grossile kuuluvat helikopterit.

Vahejuhtum leidis aset mullu 5. septembri õhtul, kui kopter oli tagasiteel Rally Estonia kiiruskatselt Tartu lähedale Lohkvasse. Ärimees Oleg Gross, kes toona lendas ise firma suurema kopteriga, märkis Postimehele, et  „meile laserit ei lastud, küll aga lasti seda meie järel lendava kopteri suunas.“

Aleksandr sihtis Annelinna korteri köögiaknast laserseadme valguskiirega korduvalt samal ajal majast kuni 1500 meetri kauguselt ning 300 meetri kõrguselt mööda lendavat ja maandumismanöövrit alustanud helikopterit Robinson. Aleksandr suunas valguskiire helikopteri salongi.

Kuna laserseadme valguskiir võib ulatuda kuni 10 kilomeetri kaugusele, tekitas Aleksandr helikopteri piloodi pimestamisohu, seisab süüdistuses.

Selline tegevus on käsitletav lennuintsidendi tekkimise ohuna lennundusseaduse mõistes. Tartu maakohus tunnistas Aleksandri süüdi paragrahvis, mis käsitleb lennuohutusvastast rünnet ja mõistis talle karistuseks kaheaastase tingimisi vangistuse. Kohus konfiskeeris kuriteo toimepanemise vahendina Aleksandrile kuuluva laserseade.