Foto: pixabay.com
Maailm
28. märts 2021 18:56

Keenia advokaat kaebab Iisraeli ja Itaalia Jeesuse tapmise eest kohtusse (8)

Keenia advokaat Dola Indidis lubab nii kaua võidelda, kuni kõik Jeesus Kristuse tapnud inimesed on oma teo eest karistada saanud. Kunagine Keenia kohtute pressiesindaja teatas kodumaa meediale, et kaebas Iisraeli ja Itaalia kohtusse, sest ta on Jeesuse sõber. Advokaat soovitab tõestusmaterjalina kasutada piiblit.

See pole sugugi esimene kord, kui Indidis on üritanud Jeesuse tapjaid vastutusele võtta. Ta tegi esimese katse 2007. aastal, kuid see ebaõnnestus, sest Nairobi kohus lükkas tema avalduse tagasi, vahendab SeniorNG.

2013. aastal tegi Indidis veel ühe katse, kuid tookord pöördus ta juba Haagis asuva rahvusvahelise kohtu poole, väites, et Kristuse surmamine oli tahtlik ja ebaõiglane tegu. Tema meelest rikkusid süüdistajad Jeesuse inimõigusi. Ta lisas, et see, kuidas jumalapoega pärast süüdistamist kohtuprotsessi ajal halastamatult üle kuulati ja peksti ning kuidas teda hiljem karistati, oli ebaseaduslik.

Indidis tahtis, et rahvusvahelisel kohus tunnistaks: Jeesus Kristuse kaasuse menetlus oli seadusevastane. Kuid seegi ebaõnnestus. Nii nagu Nairobi kohus, ajas ka rahvusvaheline kohus ta minema. Paraku ei ole Indidis ikka veel õigluse nõudmisest loobunud ning esitas viimasele kolmandagi pöördumise. Jurist selgitas, et algatas kohtuasja seetõttu, et tema kohus on kaitsta Jeesuse väärikust. Ta lisas, et vajaminevad tõendid leiab piiblist.

Indidis süüdistab riikidele kõrval ka juudi ülempreestreid, Pontius Pilatust, keiser Tiberiust ja kuningas Herodest.

Rahvusvahelise kohtu ametniku sõnul ei saa antud teemat isegi teoreetiliselt kaaluda.