Maailm

Barcelonas kogunes 5000 inimest pärast koroonatesti andmist rokk-kontserdile (3)

Toimetas Carolin Liis Tamm, 28. märts 2021 14:01
Barcelonas kogunes 5000 inimest pärast koroonatesti andmist rokk-kontserdile.Foto: Reuters/Scanpix
Hispaanias Barcelonas kallistasid, tantsisid ja laulsid muusikafännid laupäeva õhtul läbi müüdud rokk-kontserdil pärast COVID-19 kiirtesti sooritamist.

Hispaania ansambli Love of Lesbian kontserdil pidi ligikaudu 5000 fänni kandma maske, kuid Palau Sant Jordi areenil polnud vaja sotsiaalset distantseerumist. "Tere tulemast meie elu ühele põnevamale kontserdile!" esilaulja Santi Balmes.

"See oli tähelepanuväärne. Tundsime end kogu aeg turvaliselt. Me olime esimeses reas ja see oli midagi, millest me oleme väga puudust tundnud,” ütles 29aastane külastaja. "Oleme väga uhked, et meil on olnud võimalus selles osaleda. Loodame, et see on esimene paljudest."

Pärast aastast sotsiaalset distantseerumist tantsisid fännid üksteise lähedal, vaid maskidega kaetud näod olid märgiks, et asjad ei ole päris tavapärased.

Barcelonas kogunes 5000 inimest pärast koroonatesti andmist rokk-kontserdile.Foto: Reuters/Scanpix

Valitsuse heakskiidetud kontsert toimis proovina, kas sarnaseid üritusi saab veel korraldada. "Palau Sant Jordis on turvalisem olla kui tänaval kõndides," ütles kontserdi kaaskorraldaja Jordi Herreruela.

Kontserdieelse testimise viis kolmes Barcelona asukohas läbi 80 meditsiiniõde, kes kandsid täielikke isikukaitsevahendeid. Keskpäevaks oli 2400 inimest läbi vaadatud ja neist kolm saanud positiivse tulemuse. Positiivse tulemuse andnud inimesed ei saanud kontserdil osaleda ja said raha tagasi.

Kohalviibijad said oma antigeeni testi tulemused 10–15 minutiga oma telefoni rakenduse kaudu. Test ja mask olid pileti hinna sees.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee