Eesti uudised

Mida teha, et kaotusvalus lähedased ei jääks üksi? Eesti katsetab uut lähenemist

KUI LAPS EI TAHA ENAM ELADA: „Me justkui aktsepteerime, kui peres väärkoheldakse kõige nõrgemaid. See ei tohiks nii olla.“ (6)

LISA KOMMENTAAR

Püüame hakkama saada 29. märts 2021 09:23
Ameerika koroona on nende õuel, see pole meile teadmiseks, aga meie riigis on selle pandeemiaga omad probleemid, sest see on kestnud juba piisavalt kaua. Kui rumal võib keegi olla, et näeb psühhiaatrites soovahetuse soovitajaid. Kõik huvitegevused, millega lapsed üldse tegelesid, on pausil, aga ega ilma piiranguteta sellest lahti ei saa. Väga paljude inimeste vaimne tervis on ääretu pinge all. Vähemalt rohkem valgust ja päikest natukene leevendab.
Tänu koroonale 28. märts 2021 21:28
Ja isolatsioonile on osades usa piirkondades kasvanud laste suitsiidide arv võrreldes eelmiste aastatega u 100% ringi, ühes maakonnas lausa 300%. Lõpetage piirangud, Madenduse ja valede külvamine, eemaldage laste elust ekraanid ning õpetage päriselus elamist!
Kurvad lood, isegi väga 28. märts 2021 13:45
Kas on teie arust normaalne, et võtme kaotamise eest on lapsel surmahirm, või mõne kehvema hinde pärast. Kas on ununenud koolitulistamises elu kaotanud õpetaja juhtum, kus tulistaja kartis kodust karistamist halvema hinde pärast. Igal medalil on kaks külge. Enamjaolt algavad pinged ja hoolimatus ikka vanemate poolt, kui laps on väike. Ehk mida annad, seda saad edaspidi vastu. Kuhu me peaks vaatama, kui laps ei taha elada, kõigepealt peeglisse.
Koolis 1990ndatel 28. märts 2021 15:19
See on sügavalt ebanormaalne, et niisuguste asjade pärast on hirm. Ise tõin küll kooliajal ära virna kahtesid ja märkusi, aga ema-isa ainult rääkisid või äärmisel juhul riidlesid minuga. Kui kodu peab kartma, siis ongi ju ainus tee sealt ära põgeneda. Mida aga ükski õige lapsevanem soovima ei peaks. Ka mulle meenus kohe see koolitulistaja juhtum. See on kohutavalt traagiline, kuid õpetlik lugu. Ütleksin julgelt, et siin on mitu inimest elu kaotanud. Õpetaja esmajoones, ent ka poiss, kes oli selle teoni viidud.
xx 28. märts 2021 11:37
Loo auto unustab ära lapse rolli koduste suhete pingestumisel. Näiteks laps saadab vanemaid pidevalt kuhugi jne. Samuti unustatakse ära seadusandluse ja ametnike rolli laste kontrolli alt ära minekul- vanem ei tohi neid enam korrale kutsuda ja võib ise mattuda (vale)kaebuste laviini alla. Lisaks on kujundatud hoiak., et kõik, mida laps räägib, eeldatakse olevat õige.
Koolis 1990ndatel 28. märts 2021 13:24
Täiesti nõus XX-ga. Tänapäeval on lapsel nutitelefoniga ligipääs lasteabile, 112le, varjupaikadele. Kindlasti ei jäta hätta head sugulased ja mõne sõbra vanemad. Minu kooliajal jäi kord üks klassikaaslane poolel koduteel seisma, nuttis lahinal ja keeldus edasi tulemast, väites, et läheb metsa ja tõmbab end oksa. Põhjus - ta oli kaotanud koduvõtme ja sellise "väärteo" eest ootas kodus nahatäis. Loomulikult ka iga hinde eest, mis polnud hea või väga hea.