Navalnõi veebruaris kohtusaalis.Foto: Reuters/Scanpix
Greete Kõrvits 26. märts 2021 15:16
Vangistatud Aleksei Navalnõi advokaadid avaldasid pöördumise, milles Vene opositsionäär väidab, et teda on vanglas piinatud.

Navalnõi kirjutab, et kannatab suurte valude käes, kuid et valvurite peamine piinamismeetod on siiski tema une pidev segamine. Advokaatide sõnul on kinnipeetava väärkohtlemise eesmärk ilmselge: tema tervist nii palju kahjustada, kui võimalik. Valu vastu ei pakuta mehele mingit abi, mistõttu on olukord jõudnud välja selleni, et tal on raskusi kõndimisega, kuna ühes jalas on valu nii tugev. „Kui nii edasi läheb, vajab ta varsti karke,“ kirjutab jurist Vadim Kobzev.

Vene agentuur TASS vahendab, et Navalnõi ja teised kinnipeetavad läbisid vanglas meditsiinilise ülevaatuse ning polevat tal häda midagi, seisund on üldiselt hea ja stabiilne. Navalnõi sellega nõus pole. Ta on Vene vanglateenistusele kaks pöördumist teinud, milles palub esiteks, et saaks endale ise arsti valida, kes ta üle vaataks ning teiseks et valvurid teda pidevalt öösiti üles ei ajaks.

Samal teemal

Kommentaarid  (26)

Lugeja 27. märts 2021 15:21
Raske on kaasa tunda inimesele, keda läänes peale mürgitamisest ravimist on palju kordi üritatud veenda Venemaale mitte tagasi pöörduma. See oligi enese märtriks tegemise katse. Või suur vahe tegemine- nemad seal läänes, ja meie suurel Venemaal. Putin jahtis haavatud looma ja sai kätte.
no 27. märts 2021 09:51
pole küll seda nägu et piinatud oleks, vangilaagrist saab siis fotosis välja saata, anektoot!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS