Pilt on illustreeriv.Foto: Envato Elements
Evari Ehitus 25. märts 2021 10:44
Kuigi kevad alles hiilib vaikselt ligi, on just praegu käes sobiv aeg planeerida katuse remondi-, renoveerimis- ja rekonstrueerimistöid. Vastasel korral võib suveks kavandatud ehitustöödega joosta ajaliselt ummikusse.

„Tõepoolest on praegu ühistutel suuremate remonditööde planeerimiseks ja lepingute sõlmimiseks õige aeg, sest ehitusettevõtete kalendrid täituvad kiirelt ning mais-juunis tegutsema hakates ei pruugi enam head tegijat leida,” ütleb 30 aastat katuste ehitamisega tegelenud OÜ Evari Ehitus juht Rein Kala. Tema sõnul ei kipu inimesed talviti suvistele töödele veel mõtlema. „Samas soojade ilmade saabudes võib juhtuda, et peab katusevahetuse lükkama hilissügisele või koguni terveks aastaks edasi,“ nendib ta.

Esmalt tuleb eesolevad tööd korralikult läbi mõelda

Kala toonitab, et kortermaja rekonstrueerimist planeerides tasub alati vaadata laiemat pilti. Näiteks majale uut ventilatsioonisüsteemi ehitades on mõistlik paigaldada torud katusekonstruktsiooni soojustuse sisse, mis aga eeldab mitme erineva töö korraga tegemist. Samalaadseid kohti, kus annab töid ühitada ning seoses sellega ehitustöödele kuluvat raha ja aega kokku hoida, on veel.

Seega tuleks hoone remonti planeerides soovitud tööd hoolikalt läbi mõelda, tellida projekt, korraldada ehitushange ning seejärel valida parim pakkuja. Rein Kala paneb südamele, et kindlasti ei tohiks ehitajat valida hinna, vaid pakutavate tööde sisu järgi. Katuse puhul tasub küsida projekteerijatelt ja ehitajatelt komplekslahendusi, kuhu kuuluvad lisaks katuste katmisele ja soojustamisele ka räästasõlmede, parapettide, katuseluukide, korstnate, tuulutussüsteemide ja vihmavee äravoolusüsteemide uuendamine.

Kaasata tuleks oma ala asjatundjaid!

Kuna katuse eluiga on äärmiselt tähtis, tuleb kasutada kvaliteetseid materjale, korralikke lahendusi ning paigaldusel oma ala asjatundjaid, kellel on kompetentsi ja piisavalt samalaadsete tööde tegemise kogemusi. Ehitusvead tekivad tavaliselt ebapiisava kvalifikatsiooni tõttu ning juhuslikku ja vähetuntud tööjõudu kasutades. Seega, uuri valiku tegemisel ehitusfirma tausta kõikvõimalikest allikatest, hinda nende usaldusväärsust, vaata kodulehte , referentse ja arvustusi. „Alati on soodsam teha töid üks kord ja korralikult, kui lasta mitu korda vigu parandada. On olnud ka juhuseid, kus vähetuntud tööjõudu kasutades tuleb äsja tehtud katus tervenisti uuesti ehitada,“ toob Rein Kala välja.

Oluline märksõna on energiatõhusus

Nii kortermajade kui ka kõigi teiste objektide ehitamisel on viimasel kümnendil kerkinud oluliseks märksõnaks energiatõhusus, sest kütte hind on aastakümnete tagusega võrreldes palju tõusnud. See on seadnud rangemad normid ka lamekatuste soojustusmaterjalidele. Üheks uuemaks lamekatuste soojustuslahenduseks on lamellvilla kasutamine, mis paigaldatakse seni harjumuspäraselt horisontaalselt paigaldatavate villaplaatide asemel hoopis vertikaalselt.

OÜ Evari Ehitus on 1991. aastal loodud ettevõte, millest on tänaseks kujunenud Lõuna-Eesti juhtiv lamekatuste ehitaja. Ettevõtte peamiseks tegevusalaks on uute lamekatuste ehitamine, soojustamine ning olemasolevate lamekatuste parandamine, remontimine, renoveerimine, rekonstrueerimine. Samuti tehakse lamekatustele ülevaatust, hooldust ja hüdroisolatsioonitöid. OÜ Evari Ehitus teeb koostööd kõigi Eesti suuremate ehitusettevõtetega ning nende klientideks on nii kinnisvara arendajad, ärikinnisvara omanikud, korteriühistud kui ka eramajade omanikud.

Lamekatuste ehitamine nõuab erialaseid teadmisi ja pikaajalisi kogemusi. Oma ala professionaalide abi kasutades hoiad kokku aega, vahendeid ja saate katusele kindla garantii!

OÜ Evari Ehitus
telefon: 738 0927, 506 0579
e-post:
evari@evari.ee

koduleht: evari.ee