ÜLE 1800 NAKATUNU: Eelmise aasta lõpust on hoolekandeasutustes nakatunud rohkem kui 1800 klienti, niisiis on suur osa hooldekodude elanikest koroona praeguseks läbi põdenud. Paraku pidid sajad neist ka elu jätma.Foto: Karin Kaljuläte / Maaleht
Nils Niitra 24. märts 2021 19:20
Kõigist koroonadiagnoosiga surnutest on 33 protsenti ehk 263 inimest hoolekandeasutuste kliendid. Ehkki valdavalt kandsid surmaviiruse majja töötajad, on tubli kolmandik seni sisuliselt keeldunud enda vaktsineerimisest.

Hooldekodude töötajate puhul pole enam küsimus selles, et neil ei ole vaktsineerimise võimalust. Need, kes ei ole seda seni teinud, on vaktsiinist mingil põhjusel ise loobunud. Nii ongi hooldekodude elanikest vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga 63 protsenti ja töötajatest 64 protsenti. Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et töötajate vaktsineerimise osas on veel kindlasti arenguruumi. „Vaktsineerimise võimalus on neile jätkuvalt avatud. Mul on väga kahju kuulda, et on hooldekodusid, kus on otsustatud mingil põhjusel vaktsineerimisest loobuda.“ Ehkki 263 hoolekandeasutuste koroonaohvri hulgas on ka erihooldekodud psüühiliste probleemidega inimestele, on valdav osa surnutest siiski tavaliste hooldekodude kunded. Sotsiaalministeeriumi andmetel sai 2019. aastal üldhooldusteenust 8900 inimest ja kui võtta täna aluseks sama hulk, on koroonadiagnoosiga surnud kolm inimest igast sajast hooldekodu elanikust.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
  • võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99