Eesti uudised

Hiina luure jaoks töötanud Eesti teadlane püüti võrku teadustöö ettepanekuga (1)

Siim Randla, 24. märts 2021 06:17
Foto: Teet Malsroos
Hiina sõjaväeluure kasuks töötamise eest kolmeks aastaks vangi mõistetud Tarmo Kõutsile sai kaitsja kinnitusel saatuslikuks see, et  algselt läheneti talle ettepanekuga teaduskoostöö tegemiseks, milles ta osanud näha midagi halba.

Eesti Ekspressi teatel mõistis kohus Eesti riigisaladuse ja NATO saladuse lubadega teadlase Tarmo Kõutsi süüdi, kuna mees töötas viimased kolm aastat salaja Hiina sõjaväe luure heaks.

Tarmo Kõutsi kaitsja Natalia Lausmaa ütles Õhtulehele, et kohtuotsus on tehtud Harju maakohtus kokkuleppemenetluses. „Kohtuotsust ei ole Tarmo Kõuts soovinud edasi kaevata ega ole ka kaebust esitanud, mistõttu otsus on nüüdseks jõustunud,“ rääkis ta.

Lisaks konfiskeeritud summale, ligi 17 000 eurole, mille Hiina luure väidetavasti Tarmo Kõutsile maksis, mõistis kohus Kõutsilt välja menetluskulud 1460 eurot, mida tal on seaduse kohaselt õigus maksta 12 kuu jooksul.

Kaitsja tunnistas, et Kõutsile sai saatuslikuks see, et algselt läheneti talle teaduskoostöö ettepanekuga, milles ta osanud näha midagi halba. Tegelikku teaduskoostööd aga ei järgnenud, mis selgus alles hiljem.

Samal teemal

19.03.2021
Eesti tippteadlane töötas aastaid salaja Hiina sõjaväeluure kasuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee