Maailm

VIDEO | Politsei avaldas Colorado tulistaja ja tema ohvrite nimed (9)

Toimetas Annika Erg, 23. märts 2021 22:39
Ahmad Al Aliwi Alissa politseifotolFoto: Reuters/Scanpix
Colorado võimud avaldasid kümme inimest tapnud mehe ja tema ohvrite nimed. 

Esmaspäeva pärastlõunal leidis Boulderi linna kaubanduskeskuses aset tulistamine, mille tagajärjel surid Denny Strong (20), Neven Stanisic (23), Rikki Olds (25), Tralona Bartkowiak (49), Suzanne Fountain (59), Teri Leiker (51), Kevin Mahoney (61), Lynn Murray (62) ja Jody Waters (65). Veel sai surma esimesena sündmuspaigale jõudnud politseinik, 51aastane seitsme lapse isa Eric Talley. 

Politsei avalikustas teisipäeval, et kahtlustatav on 21aastane Ahmad Al Aliwi Al Issa, kes on pärit Colorado osariigist Arvada linnast. Noormees on elanud suurema osa elust Ameerikas. Al Issa sai kinnipidamise käigus vigastada ja ta viibib haiglas, kust ta teisipäeva õhtul maakonnavanglasse üle viiakse. Ta sai süüdistuse kümne inimese tahtlikus tapmises.

Taparelvaks oli AR-15 tüüpi poolautomaat, mida on kasutatud mitmetes massitulistamistes USAs. Vaid nädala eest tapeti Atlantas kaheksa inimest, kellest kuus olid Aasia päritolu naised.

President Joe Biden kordas teisipäeval oma üleskutset keelustada rünnakrelvad ja suure mahutavusega padrunisalved ning soovitas täiustada taustakontrolli relvaostjatele.

Samal teemal

23.02.2021
LAPSED PEITSID END MANTLITE SISSE: tulistaja tappis Colorado toidupoes kümme inimest
18.02.2021
MÕRV MASSAAŽISALONGIS: koroonakriisi ajal toimub USAs üha enam asiaatide vastu suunatud vihakuritegusid