Maailm

SUTSTI? Putin vist lasi ennast vaktsineerida... väidetavalt (22)

Greete Kõrvits, 23. märts 2021 16:43
Foto: Kreml/AP/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin kinnitas juba varem, et laseb ennast 23. märtsil koroona vastu vaktsineerida. 68aastane riigipea üldiselt kaamerat ei häbene, poseerib hea meelega, nagu näiteks ka ülalasuval fotol, mis klõpsitud möödunud nädalavahetusel Siberi taigas. Ent erinevalt paljudest teistest maailma liidritest, kes rahva julgustamise nimel end avalikult süstida lasevad, olevat tema otsustanud teisiti. Nii ütleb vähemalt Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov.

„Me seda näitama ei hakka, peate meid sõnast võtma,“ sõnas Peskov reporteritele. „Mis puudutab kaamerate ees vaktsineerimist, siis see talle ei meeldi.“ Ta keeldus ütlemast, millise ravimifirma toodangut presidendile manustatakse, mainides vaid, et mõistagi on tegemist ühega kolmest Venemaal valmistatud vaktsiinist. 

Kuigi idanaabrite vaktsineerimise tempo pole teiste riikide võrreldes kõige kiirem ning näiteks Levada keskuse küsitluses ütles 62% vastanutest, et ei soovi tuntuimat kohalikku vaktsiini Sputnik V, ei pidanud Kreml presidendi kaitsepookimist kaamerate ees vajalikuks. Peskovi sõnul teeb Putin vaktsiinide promomiseks niigi piisavalt kihutustööd.

Ruum, kuhu olevat vaktsiini saamiseks suundunud paavst Franciscus. Foto: Vatikan/EPA/Scanpix

Muidugi ei lasegi kõik tähtsad isikud end fotograafide ees süstida. Ka kuninganna Elizabeth II, kes sai kaitsesüsti koos abikaasa prints Philipiga oma ihuarstilt, lasi end vaktsineerida privaatselt ega avaldanud samuti, millist vaktsiini talle manustati (Suurbritannias olid tol hetkel heakskiidu saanud AstraZeneca ja Pfizer/BioNTechi vaktsiinid). Samas, brittide koroonavastase kaitsepookimise programm on üks maailma kiiremaid. Vatikan aga avaldas paavst Franciscuse kaitsesüstimisel pildi ainult ruumist, kus see toimus. Kuna kõik Püha Tooli heaks töötavad inimesed saavad Pfizeri vaktsiini, võib eeldada, et seda pakuti ka noorena kopsulõikuse üle elanud kirikupeale.

Samal teemal

19.03.2021
SPUTNIK SISSE JA MÄNGULE! Venemaa suurklubi pani tööle vaktsineerimisjaama
09.03.2021
KIITUS SPUTNIKU VAKTSIINILE! Milliseid koroonauudiseid pakub Tallinna venekeelne linnameedia?
01.03.2021
KÜSITLUS VENEMAAL: 64% idanaabritest usub, et koroonaviirus on biorelv

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee