Lugejakiri

Lugejakiri | Kuidas kaitsta poisse meeste riietusruumis? (12)

Murelik ema, 23. märts 2021 16:37
Foto: ALDO LUUD
Loen ja meel läheb kurvaks. Lapsi ei kaitse mitte keegi. Olen kolme lapse ema ja süda läheb krampi kui selliseid lugusid loed. Umbes kolm aastat tagasi, kui kolisin Londonist Tartusse tagasi, ehmatasid mind kangeks veekeskuse eeskirjad. 7aastane laps peab iseseisvalt minema riideid vahetama. Minul olid toona 8aastane tüdruk, 7aastane poiss ja 5aastane poiss.

Olin Eestisse tulles üksikema. Veekeskus käskis poisil minna üksi võõraste meestega riideid vahetama. See võttis täiesti sõnatuks. Ma polnud poisile rääkinud nendest ohtudest, mis võivad tekkida sellises kohas nii väiksel lapsel. Ta ei suuda ju märgata, kui keegi teda filmib või muudmoodi ahistab ilma puutumata. 7aastane üksi duširuumis koos võõraste meestega ei ole normaalne. Tol hetkel keeldusin külastusest ja läksime mujale. 

Tegelikult laiutab Tartus eriti just väikeste poiste jaoks suur must auk. Kui paljud emad ja isad õpetavad oma lapsi enne sinna sisenemist märkama, et neid ei filmitaks või pildistataks. Ma arvan 0,01% lastevanematest peab seda ohuks. Liiga vähesed! 

Tegin siis ka postituse „märgatud Tartus“, kus see teema puudutas väga väheseid. Naised, laste emad pigem pidasid seda normaalseks, kuna nemad ei taha, et 7aastane poiss jõllitaks naiste riietusruumis nende tisse. Sellise suhtumisega lükkamegi väiksed poisid vanameestele jõllitada?

Samal teemal

24.02.2021
TÄISMAHUS! Indrek Kaingu poisipõlve ahistuslugu paneb nõudma: lapsed vajavad paremat kaitset. Kohe!