Maailm

Täiendatud kl 13.30

LAPSED PEITSID END MANTLITE SISSE: tulistaja tappis Colorado toidupoes kümme inimest (23)

Toimetas Aare Kartau, Greete Kõrvits, 23. märts 2021 13:37
King Soopersi poe töötajate evakueerimine.Foto: USA TODAY/REUTERS/Scanpix
Colorado osariigis Boulderis asuvas supermarketis tappis relvastatud mees kümme inimest. Politseil õnnestus kahtlusalune mitu tundi kestnud operatsiooni järel vahistada.

Tulistamine algas esmaspäeval kohaliku aja järgi kella 14.30 paiku King Soopersi ketti kuuluvas toidupoes. Relvastatud mees sisenes poodi ja hakkas seal valimatult tulistama. Üks pealtnägija tegi toimunust Youtube'i videoülekande. „Ma ei tea, mis toimub. Ma kuulsin püssipauku, keegi on maas. Siin on tulistaja, minge ära!“ hüüdis video autor.

Kohalviibijad teatasid, et pidid tulistamise käigus end varjates pikali hüppama või ohutusse kohta jooksma – olukord oli kaootiline. Pärast mitu tundi kestnud tulevahetust õnnestus politseil relvastatud ning vigastatud mees tabada, kuid enne seda jõudis ta kaupluses kümme süütut inimest ära tappa. Hiljem näidati videos palja ülakeha, verise jala ja lühikeste pükstega meest, kes viidi käeraudades minema. Ametlikult pole siiski kinnitatud, et see isik oli tulistaja.

Boulderi politseiülem Maris Herold kinnitas juhtunule järgnenud pressikonverentsil, et kahtlusalune viibib vahi all ja ta vajab haiglaravi. Üks allikas väitis CNNile, et tulistaja kasutas AR-15 tüüpi poolautomaatset tulirelva.

Tulevahetuses sai surma üks politseinik – 51aastane Eric Talley, kes töötas Boulderi jaoskonnas alates 2010. aastast. Teadaolevalt saabus ta esimesena sündmuskohale. Politseiülem tunnustas pressikonverentsil Talley kangelaslikku tegevust ja kiiret reageerimist. Herold mainis, et uurimine on keeruline ja selle lõpuni viimine võtab vähemalt viis päeva. Ülejäänud ohvrite nimesid ei avaldata enne, kui nende lähedasi on teavitatud.

Üks Steveni-nimeline härra, kelle väimees ja kaks lapselast poes sisseoste tegid, kirjeldas CNNi saatejuhile, kuidas väimees talle helistas ning kirjeldas, kuidas kassajärjekorras kõige esimene naine pihta sai ja põrandale maha kukkus. Mees haaranud seejärel oma tütred ning peitis nad supermarketi apteegi kohal asuvasse töötajate riietusruumi. Tüdrukud ronisid seal rippunud mantlite sisse ning kartsid, et kuna nende jalad paistsid mantlite alt välja, võib tulistaja neid ikkagi näha.

„Selle olukorra intensiivsus, see õudus, see jääb neid terveks eluks saatma,“ kurvastab Steven oma lapselaste pärast.

Poes viibinud Ryan kinnitas mitmete teiste kohalike veendumust, et Boulder on turvaline ja tore linn (ennekõike on see tuntud ülikoolilinnana, seal asub Colorado ülikool). „Boulder oleks nagu mull ja nüüd see mull lõhkes,“ rääkis Ryan. „Siuke tunne oli, et see on kõige ohutum koht Ameerikas ja siis sain äärepealt surma selle eest, et läksin limpsi ja pakki krõpse ostma.“

Intsidendist teavitati ka president Joe Bidenit, kes ütles eelmisel kuul, et tema arvates tuleb karmistada seadusi, mis tagavad tulirelva soetajatele põhjalikuma taustakontrolli. Hukkunute lähedastele avaldasid kaastunnet nii Colorado kuberner Jared Polis kui King Soopersi poeketi emafirma Kroger esindaja. Kroger tänas poe töötajaid, kes olukorrale kiirelt reageerisid.

Ametivõimud sündmuskohal. Foto: Reuters/Scanpix

Samal teemal

18.03.2021
MÕRV MASSAAŽISALONGIS: koroonakriisi ajal toimub USAs üha enam asiaatide vastu suunatud vihakuritegusid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee