Foto: EPA/ Scanpix
Toimetas Keit Paju 20. märts 2021 08:43
Prantsusmaa ja Poola panid end osaliselt lukku, kuna viimastel nädalatel on koroonaviirusega nakatunute osakaal hüppeliselt kasvanud.

Prantsusmaal on 16 piirkonnas nakatunuid 21 miljoni kanti ning kardetakse kolmandat viiruslainet. Osaline eriolukord hakkas seal kehtima reede öösel vastu laupäeva. 

Uued piirangud ei ole Prantsusmaal niivõrd karmid kui eelneva eriolukorra ajal, näiteks lubatakse inimestel endiselt välitingimustes treenida. Lahti jäeti vaid esmatarbekaupa müüvad poed ning koolid, samuti juuksurid. 

Rongid mis väljusid Pariisist maakondadesse, kus rangemad piirangud ei kehti, olid juba tunde enne piirangute algust täis broneeritud ning ka Pariisist väljaviivatel sõiduteedel olid suured liiklusummikud.

Poolas algab kolmenädalane eriolukord laupäeval. Poolas lisandub päevas taas rekordiliselt nakatunuid, nii kõrgeid nakatunute numbreid pole nähtud novembrist.

Poola terviseametnikud hoiatasid, et üleriigilised piirangud on vajaikud, sest koroonaviiruse Briti tüvi on riigis väga laialdaselt levima hakanud. See tüvi on avastatud 60% nakatunutest.

Saksamaa teatas reedel, et kategoriseerivad Poolat kõrge riskiga riigiks, mis tähendab, et Poolast riiki sisenevad inimesed peavad esitama negatiivse koroonatesti.

Ka Saksamaal on koroonaviirusega nakatanuid hüppeliselt juurde tulnud. Kantsler Angela Merkel hoiatab, et riik peab varsti tõmbama hädapidurit ning kehtestema eriolukorra.