Seisukoht

Seisukoht | Kas Nõmme Kaljul on enam kohta Eesti vutis? (1)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 18. märts 2021 17:30
Nõmme Kalju jalgpallitreeneri Getulio Aurelio Fredo (pildil) 52 aasta vanuses alanud seksuaalsuhe tollal 14aastase tüdrukuga on pannud avalikkuse küsima, miks võib seaduse järgi praegu Eestis 14aastane olla täiskasvanuga seksuaalsuhtes.Foto: ARNO SAAR
Jälk, õõvastav, vastik – need on sõnad, mis on eelmise nädala lõpust kõlanud kogu Eestis, kui meediasse jõudis info Nõmme Kalju tuntud jalgpallitreeneri, 66aastase Getulio Aurelio Fredo seksuaalsuhtest selle alguse ajal 14aastase jalgpalluri Mia Belle Trisnaga. Nagu seejärel selgus, oli Getuliol ohvreid veelgi. 

Rohkem kui kummaline oli skandaali puhkemise järel Nõmme Kalju käitumine. Reedel teatas klubi esimeses pressiteates, et toona 52aastase Getulio ja Trisna „suhe põhines vastastikusel mõistmisel ja kokkuleppel“. Läks aega, enne kui klubi tegi ainuvõimaliku avalduse. Esmaspäeval teatas Kalju uues pöördumises, et mõistab treeneri avalikult tunnistatud seksuaalsuhte alaealisega ühemõtteliselt hukka ning Getulioga on tööleping lõpetatud. 

Politsei uuris Getulio tegevust juba 2014. aastal, kui toona 17aastane Kalju mängija Birgit Tikk rääkis, et brasiillasest treener oli talt massaaži ajal püksid jalast võtnud. Juba tolle juhtumi järel pidanuks Kalju moraalitule brasiillasele punast kaarti näitama.

Praegu on pall igas mõttes vutiliidu, prokuratuuri ja politsei käes. Kui Getulio eluaegse jalgpallis tegutsemise keelu osas pole kellelgi kahtlusi, siis suured ja seni vastuseta küsimused on kogu Nõmme Kalju jalgpalliklubi edasises saatuses.

Samal teemal

18.03.2021
Politsei ja prokuratuur alustasid jalgpalliliidult saadud info põhjal kriminaalmenetlust
18.03.2021
Kuno Tehva: tegutseme iga päev, et tuua Nõmme Kalju praegusest kriisist välja tugevama ja parema klubina
16.03.2021
Mis saab aastaid tippu kuulunud Nõmme Kaljust edasi?
14.03.2021
Sass Henno: kuidas see võimalik on, et treener, kes on aastaid alaealisi seksuaalselt ära kasutanud, saab naiskonnalt ülistuskirja?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee