Maailm

ÕIETI POLE ENDALGI: euroliit tahab vaktsiinieksporti piirata (2)

Greete Kõrvits, 18. märts 2021 18:29
Foto: Zuma Press/Scanpix
Ühendkuningriigi tervishoiuminister Matt Hancock sõnas neljapäeval, et Euroopa Liit peab vaktsiinide tarnekokkulepetest kinni pidama ning vihjas, et lepinguõiguse rikkumisele võivad euroliidu jaoks ebameeldivused järgneda.

Küsimus on Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni (pildil) kolmapäevases avalduses, õieti ähvarduses keelustada vaktsiinide eksport riikidesse, kus paljud on juba vaktsineeritud ning kes omakorda takistavad vaktsiinitarneid Euroopa Liitu. Selliste riikide seas on ka Suurbritannia. Tema sõnul tuleb niigi väikeses mahus vaktsiine praegu hoida EL-i kodanike jaoks. Mitu Euroopa riiki on von der Leyeni „silm silma vastu“ lähenemise osas sama meelt, mõni aga eelistaks natuke vähem konfliktset kõneviisi.

„See kõik tuleb sellest, et AstraZeneca [tarneprobleem] ajab närvi ja oleme järjest tugevama surve all selle osas midagi ette võtta,“ sõnas üks anonüümne diplomaat Reutersile. „Meil pole endalgi piisavalt vaktsiine, ekspordime nagu hullud, ise midagi vastu ei saa.“

Samal teemal

17.03.2021
Ilves terve Eesti massvaktsineerimisest: peaminister ütles, et proovige ja vaadake, mis tuleb
16.03.2021
Lutsar: AstraZeneca vaktsiini ja tromboosi vahel pole põhjuslikku seost

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee