Eesti uudised

JURIST ANNAB FACEBOOKIS LAENU: maksad mulle isegi siis, kui kohus käsib minul sulle maksta! (4)

Priit Pärnapuu, 25. märts 2021 11:59
Foto: Kollaaž (Kuvatõmmised, Tiina Kõrtsini, Vida Press)
Tahad maksetähtaega pikendada? Aga palun, viska 300eurose laenu pealt 165 eurot ühes päevas! Jääd maksmisega hätta, asi jõuab kohtusse ja õigus jääb sulle? Ähh, kohtuniku otsus ei loe muhvigi, sina plekid ikkagi mu kohtukulud kinni! Need on vaid mõned põhimõtted lepinguprojektist, mida Facebookis tegutseva laenugrupi „kontrollitud ja usaldusväärne“, juristiharidusega laenuandja saatis võhivõõrale laenuküsijale. Mida arvavad laenutingimustest riigivõimu esindajad?

Õhtuleht avaldas loo Facebookis tegutsevast laenugrupist, kus eraisikud annavad teistele eraisikutele laenu eriti jõhkratel tingimustel. Grupi administraator on Themis Õigusbüroo asutaja ja 25% omanik, jurist Tanel Riivits. Ehkki Riivits laenude pakkumist omaks ei võtnud, pakub laene vaieldamatult tema kolleeg, Themis Õigusbüroo juhatuse liige ja 50% omanik, jurist ja maksukonsultant Liina Karlson. Riivitsa hallatavas laenugrupis on Karlsonit esitletud kui usaldusväärset ja kontrollitud laenupakkujat. Õhtulehe kasutuses on lepinguprojekt, mille Karlson saatis võhivõõrale laenuküsijale, kes palus 300 eurot laenu umbes kolmeks nädalaks. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.03.2021
ERAISIKUTEST LAENUHAID VILISTAVAD SEADUSELE: oma suva järgi koostatud lepingud, kõrged intressid ja puuduvad tegevusload
22.03.2021
Hämara laenugrupi juht: mitte üks sõna ega punkt minu vastusest ei tohi välja jääda