Eesti uudised

Keskmine pension tõuseb 24 eurot (11)

Toimetas Hindrek Pärg, 18. märts 2021 11:52
Pension tõuseb veidi rohkem kui sel pildil on raha. Foto: Stanislav Moshkov
Valitsus kinnitas täna pensioni 2021. aasta indeksi väärtuseks 1,016. See tähendab, et 1. aprillist kasvavad pensionid keskmiselt 1,6%. Koos erakorralise pensionite tõstmisega kasvab 44aastase staažiga inimese vanaduspension 24,29 eurot.

„Vanemaealiste elujärje parandamine ja vaesusriski vähendamine on oluline osa nende turvatunde suurendamisest," sõnas sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. "Praeguses keerulises majandusolukorras ja tulenevalt COVID-19 kriisist on pensionite erakorraline tõstmine oluline, et suurendada vanemaealiste võimalusi katta vajalikud ravimikulud või tõsta võimekust tarbida erinevaid teenuseid. Meie püüdluseks on säilitada stabiilne pensionitõus, et tagada pensionäridele heaolu kasv."

Pensioni baasosa on pärast indekseerimist 219,3 eurot ja aastahinne 7,206 eurot. Pärast indekseerimist tõstetakse pensioni baasosa erakorraliselt 16 euro võrra, mis tingib pensionide baasosa kasvu 219,3 eurolt 235,3 euroni. Sellega koos suurenevad täiendavalt riiklikud pensionid. Rahvapensioni suurendatakse pärast indekseerimist 30 euro võrra, mis tingib rahvapensioni kasvu 225,18 eurolt 255,17 euroni. 2021. aasta indeksi ja erakorralise pensionitõusu järgi ümberarvutatud pensionid makstakse välja alates aprillist.

Pensionide suuruste muutusi vaata alljärgnevast tabelist:

Ekraanitõmmis

Eesti riik arvutab pensionid igal kevadel ümber, et hoida pensionid tasakaalus palkade ja hindade muutustega. Igale inimesele on arvutatud tema eelnevast tööpanusest sõltuv individuaalne pension. Praegune pensionide indekseerimise kord hakkas kehtima 13 aastat tagasi, 1. jaanuaril 2008, kui indekseerimine seoti sotsiaalmaksu laekumisega varasemast suuremas mahus.

Pärast indeksi kinnitamist arvutab sotsiaalkindlustusamet uute väärtustega ümber kõik riiklikud pensionid. Oma uut pensioni suurust saab alates 1. aprillist vaadata riigiportaalist eesti.ee (Pensioni, toetuste ja hüvitiste vaatamine). Lisaküsimuste korral on võimalik pöörduda ka sotsiaalkindlustusameti poole infotelefonil 612 1360.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee