Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Keit Paju 17. märts 2021 17:07
Lõuna-Soome piirkondlik ametiasutus otsustas, et Helsingi sadamates, Helsingi-Vantaa lennuväljal ja Vaalimaa piiripunktis nõutakse piiriületajatelt tõendit negatiivse koroonatesti või viiruse läbipõdemise kohta. Kui tõendit pole, on kohustuslik teha koroonatest.

Yle kirjutab, et uued nõudmised kehtivad 18. märtsist 31. märtsini.

Soome saabujalt nõutakse negatiivset koroonatesti, mis tehtud viimase 72 tunni jooksul, vastasel juhul tuleb teha riiki saabudes koroonatest. Testi ei pea tegema ka juhul, kui riiki siseneja esitab tõendi, et on koroonaviiruse viimase kuue kuu jooksul läbi põdenud.

Nõue kehtib nn riskiriikidest saabujaid, ehk inimesi, kes on viibinud vähemalt kaks nädalat riigis, kus viimase kahe nädala nakatumisnäitatja 100 000 elaniku kohta on üle 25. Praeguse seisuga on nakatumisnäitaja kõigil Euroopa riikidel üle 25, Eestis on näitaja hetkel 1515.

Korraldus ei puuduta lennuväljal transiitreisijaid, kaubaautode juhte ja logistikatöötajaid.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Erki 17. märts 2021 23:00
Ühesõnaga Soome lubab riiki siseneda siis kui oled koroona läbi põdenud 6 kuu jooksul ja sul tõend.. AGA.. laevad nõuavad 72h enne koroona testi ikkagi! Seega peab ikkagi tegema seda testi, mis sest et oled läbi põdenud. Mis mõte sellel läbipõdemis sertifikaadil siis üldse on?
Lelet 18. märts 2021 07:04
See ju puhta vana uudis. Negatiivset testi on juba umbes terve kuu nöutud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS