Foto: Kristjan Taal
Sisuturundus
17. märts 2021 17:36

Piia on 14. Kristo on 54. Suhe, mis on nii kirglik ja skandaalne, et võtab sõnatuks

Viimasel ajal räägitakse kinnisvarabüroo Ampmex kontoris ainult ühel teemal: ettevõtte tegevjuht Kristo Terrandil on uus verinoor pruut. Tema väljavalitu on 14-aastane Piia Heivdal, kes käib alles 8. klassis. Kristo ütleb, et Piia rabas ta jalust juba nende esimesel kohtumisel.

„Käisin Piia koolis äriteemalist loengut pidamas ning nägin teda kohvikus. Ta jäi mulle kohe silma. Sama päeva õhtul kodus olles mõtlesin ma ainult temast,“ ütleb Kristo.

Ärimees oli lootuse juba peaaegu kaotanud, kuid mõne kuu pärast ristusid Kristo ja Piia teed taas.

„Ma olin oma isa tennisevõistlusel ja siis tuligi Kristo minu juurde ja ütles: „Tšau! Sa oled kõige ilusam tüdruk, keda ma kunagi näinud olen. Kui sa mulle oma telefoninumbrit ei anna, kardan, et ei saa enam öösiti magada. Keegi ei ole mulle kunagi nii ilusti öelnud,“ meenutab Piia.

Nad vahetasid numbreid ning saatsid järgnevatel päevadel teineteisele hommikust õhtuni sõnumeid nagu armunud teismelised. Pärast nädalapikkust sõnumite vahetamist soovisid nad ka silmast silma kohtuda. „Ma tahtsin, et me saaks olla omaette ja end mugavalt tunda ega peaks teiste pärast muretsema, seega kutsusin ta laupäeva ööseks oma korterisse,“ sõnab Kristo.

„Ma valetasin vanematele. Ütlesin, et lähen sõbranna poole,“ muigab Piia. „See oli mu esimene päris deit. Keegi ei olnud mind enne välja kutsunud, ma ei olnud isegi veel suudelnud. Aga Kristo tegi nii, et mul mugav oleks. Ta kohtles mind nagu naist, mitte last,“ kinnitab Piia.

„Pärast seda ööd olime teineteisest lausa sõltuvuses. Ma ei suutnud temast eemal olla ja tahtsin, et ta oleks kogu aeg minuga,“ naerab Kristo.

Kui nende suhe oli kestnud neli kuud, leidis Piia ema 14-aastase tütre koolikotist rasedusvastaste tablettide karbi. Siis said Piia vanemad esimest korda suhtest teada.

Kristo mäletab seda päeva selgelt: „Sain järsku Piia isalt telefonikõne. Ta oli väga vihane ning ähvardas hävitada minu maine ja karjääri.“

Vanemate vastumeelsus tegi suhte aga ainult tugevamaks.

Kui küsida Kristolt, miks ta nõustus oma suhtest avalikult rääkima, teatab ta: „Ma olen tüdinenud inimestest, kes minust seljataga räägivad ja mu mainet mustata püüavad. Otsustasime Piiaga selle intervjuu anda, kuna tahtsime näidata, et meie suhe on täiesti normaalne. See, et mina olen 54 ja tema 14, ei oma mingit tähtsust. Me oleme täiesti tavaline paar!“

Mida nad aga paarina vabal ajal teevad? Kristo räägib: „Lähen reedeti Piiale kooli vastu ja sõidame autoga ringi. Mõnikord rendin meile suvila, kus saame inimestest ja nende pilkudest eemal olla. Siis on ta ainult minu päralt.“

Piia tunnistab, et on veidi muutunud pärast armusuhte algust. „Ma olen kindlasti hakanud rohkem valima, mida ma selga panen. Enne meeldisid mulle mugavad riided, näiteks teksad, spordiriided, sellised rohkem poiste asjad. Aga ma tean, et Kristole väga meeldib, kui ma naiselikult riides käin. Eriti meeldivad talle kleidid ja seelikud. Proovin olla tema jaoks naiselikum,“ ütleb Piia punastades.

Kui uurime nende tulevikuplaanide kohta, osutab Kristo: „Me mõlemad armastame lapsi. Kindlasti saab kunagi Piiast meie lastele suurepärane ema. Praegu on natuke vara sellele mõelda, sest ta on ju veel ise ka laps. Ootaksin sellega kindlasti veel paar aastat!“

Aga mida öelda inimestele, kes tema ja Piia suhet heaks ei kiida? Kristo vastab enesekindlalt: „Ma tean, et paljud teist mõtlevad, et see, mida ma teen, ei ole sobilik. Mul on kõigile kahtlejatele üks sõnum: see on meie elu ja ma jätkan oma suhet Piiaga nii kaua, kui ma tahan. Teie ei saa meie suhtesse kuidagi sekkuda, mitte keegi ei saa! Ei teie, ei tema vanemad ega kool. Isegi mitte politsei!“

Tõepoolest. Kristol on õigus. Keegi ei saa midagi öelda, sest Eestis on seksuaalse enesemääramise piirvanus kõigest 14.

14-aastane laps ei ole aga veel psühholoogiliselt piisavalt arenenud, et mõista seksuaalse enesemääramisega seotud ohte. Kristo võib kogenud täiskasvanuna pahaaimamatut last kergesti manipuleerida ning panna ta uskuma, et nendevaheline suhe põhineb vastastikusel nõusolekul, kuigi ta tegelikult last seksuaalselt ära kasutab. Senikaua kui Piia usub, et suhe on võrdne ja ta on andnud sellele nõusoleku, ei saa me seda last aidata.

Selleks ajaks, kui Piia mõistab, et tema suhe pole olnud päris selline, nagu oli arvanud, on ta kuid või isegi aastaid olnud süsteemse seksuaalvägivalla ohver.

Õnneks ei ole Piiat olemas. Samuti ei ole olemas Kristot. Selle loo mõtlesime me välja ja palkasime täisealised näitlejad neid inimesi kehastama. Tahtsime näidata, kui ohtlik võib Eestis olla 14-aastase lapse elu.

Kuigi Piia on väljamõeldud tegelane, on paljud lapsed Eestis praegu samas olukorras.

Ja kui midagi ette ei võeta, püsib võimalus, et neid lapsi tuleb juurde.

Seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tuleb viivitamatult tõsta. 14 on liiga noor.

Kui oled nõus, jaga seda artiklit, kasutades teemaviidet #14poleokei

Eesti Seksuaaltervise Liit