Ohtuleht.ee 16. märts 2021 19:13
Alles see oli, kui üks Keskerakonna juhtivpoliitik kahetses avalikult pattu, sest oli ametikoha pakutavate mugavustega sedavõrd harjunud, et kaotas nende kasutamisel igasuguse sündsuse piiri – lõpptulemusena on Mailis Reps ministriametist prii ning tagatipuks kahtlustatakse teda omastamises.

Järgnes aga mõõtmatult suuremgi Porto Franco skandaal, mille üheks võtmetegelaseks on Keskerakonna toonane peasekretär Mihhail Korb, ja taas oli erakonna juht Jüri Ratas sunnitud avalikkust veenma, et erakond on kõige kiuste korruptiivsele minevikule tõepoolest selga pööramas.

Võiks arvata, et sellest kõigest piisanuks, et erakonna iga väikseimgi mutter end üleöö korralikuks ehmataks, ent paraku räägivad Õhtulehe valduses olevad Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse sõidupäeviku sissekanded teist keelt – veel tänavugi veebruaris jätkus tava kasutada linnale kuuluvat mikrobussi Keskerakonna kampaaniatelgi transpordiks. Olgugi et rahaliselt säästis Keskerakond sellega ehk mõnisada eurot, on ilmne, et ühelgi teisel erakonnal ei saa olla sedagi ja kõiki teisi sarnaseid eeliseid – linnavara on selgelt kasutatud Tallinnas ainuvõimu nautiva Keskerakonna huvides.

Toimunut asuti klaarima aga alles pärast seda, kui ajakirjandus oli juba haisu ninna saanud. Raske on aga uskuda, et sellega mõisteti vääriti käitumise kogu ulatust, kui linnaosavalitsuses on jõutud järeldusele, et kahju peab oma töötasust korvama telki transportinud parteitu nõunik, mitte aga näiteks kampaaniaürituste ajal koos kaasvõitlejatega telgis toimetanud Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. Ja kas kahju ongi üldse vaid rahaline?

Paraku võivad esimees Jüri Ratas ja linnapea Mihhail Kõlvart lõpmatuseni korrata, et Keskerakond ja korruptsioon ei tohi ühte lausesse mahtuda, kuid midagi ei muutu senikaua, kuniks erakonnas juurdunud korruptiivse tegevuse eest ei võta vastutust tegelikult ja sisuliselt vastutajad, vaid silmapetteks veerevad üksnes vähemtähtsad pead. Korruptsioon ja varastamine saavad Keskerakonnas jätkuda vaid seetõttu, et Ratas ja Kõlvart lasevad sel jätkuda.

Kommentaarid  (8)

doh 17. märts 2021 18:38
ega seda võibki ootama jääda, kui ratas võtab ainult "poliitilise vastutuse" ja jätkab erakonnajuhina, millel lasub süüdist s.t tegelikult ei võetud isegi poliitilist vastutust ju.
De Facto 17. märts 2021 17:01
ÕL nõmedus: Kas Kaja Kallas , Kristen Michal või Keit Autorollo veavad oma reklaame mööda linnna jalgrattaga või oma käekotis? No ei vea. Ametiautot kasutavad kõik oma huvides, kaasa arvatud ajakirjanikud. Selge näide kallutatud Õhtulehest.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS