Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

„JÄRGMINE PEATUS“ | Eesti pere Hispaanias: kuigi lapsed said aru, ei rääkinud nad eelkooli esimesel aastal ühtegi sõna 

Ohtuleht.ee, 17. märts 2021 09:56
Tänase saate külaline Marju Gellert on elanud ligi kaheksa aastat Hispaanias Málagas, kuhu kolis abikaasa ja väikese pojaga. Tänaseks on perre lisandunud veel üks poeg.

Marju tunnistab, et tema jaoks oli koos perega Hispaaniasse kolimine lihtsam samm kui üksinda minek võinuks olla. Küll aga oli just lähedastel keeruline sellega leppida.

Samal teemal

Marju ja tema abikaasa Artjom on pidanud aja jooksul erinevaid ameteid, mõnes on hästi õnnestunud ja teises samas läbikukkunud. Praeguseks naudivad nad tööd fotograafidena. Küll aga toonitab Marju, et see pole kahjuks kullaauk, kust rohkelt raha tuleks.

Loomulikult räägime ka Marju ja Artjomi poegadest, kes mõlemad käivad nüüdseks koolis. Muuseas, välismaalastena laste heasse kooli saamine polnud üldse keeruline – Hispaanias toimib punktisüsteem, mille järgi eelistatakse peamiselt just neid, kes pole nii heas seisus. Marju nendib, et lastel oli alguses eelkoolis mõnevõrra raske (näiteks ei rääkinud poisid esimese aasta tundides üldse hispaania keelt – kuigi õpetaja sõnul nad aru siiski said), kuid nüüdseks on mõlemad hästi kohanenud.

Hiljuti ilmus Marju sulest ka raamat „Minu Hispaania“.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee