Maailm

Washington Post: meie lugu Trumpi telefonikõnest ei olnud korrektne (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. märts 2021 16:33
Foto: Imago/Scanpix
Ajaleht Washington Post avaldas, et nende väljaandest liikvele läinud lugu sellest, kuidas USA ekspresident Donald Trump survestas presidendivalimiste järel Georgia osariigi valimisametnikku, ei olnud päris täpne. Trump määris ametnikule küll mett moka peale, kuid lausa survestamiseks oleks seda liig pidada.

Väljaanne avaldas nende kätte saabunud helisalvestise, milles Trump küll utsitas valimissedeleid uurima ning meelitas ametnikku, kuid salvestisest ei ilmne, et Trump oleks käskinud n-ö õiged valimistulemused üles leida.

Mitmed vabariiklastest (Trumpi parteikaaslastest) poliitikud pahandavad, et ajaleht mõjutas tookord otseselt Georgia senativalimisi, mis toimusid presidendivalimistest hiljem. Neile ei meeldi ka, et väljaanne avaldas tõe alles nüüd.

Trump andis välja ka omapoolse pöördumise, milles tänas küll Washington Posti veaparanduse eest, ent nimetas toimunut nõiajahiks ja leiab, et üle peaks vaatama ka Georgia presidendivalimistel antud hääled. Samas, isegi kui Georgia oleks tema poolt hääletanud, poleks Trump kokkuvõttes siiski valimisi võitnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee