Foto: Imago/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 16. märts 2021 16:33
Ajaleht Washington Post avaldas, et nende väljaandest liikvele läinud lugu sellest, kuidas USA ekspresident Donald Trump survestas presidendivalimiste järel Georgia osariigi valimisametnikku, ei olnud päris täpne. Trump määris ametnikule küll mett moka peale, kuid lausa survestamiseks oleks seda liig pidada.

Väljaanne avaldas nende kätte saabunud helisalvestise, milles Trump küll utsitas valimissedeleid uurima ning meelitas ametnikku, kuid salvestisest ei ilmne, et Trump oleks käskinud n-ö õiged valimistulemused üles leida.

Mitmed vabariiklastest (Trumpi parteikaaslastest) poliitikud pahandavad, et ajaleht mõjutas tookord otseselt Georgia senativalimisi, mis toimusid presidendivalimistest hiljem. Neile ei meeldi ka, et väljaanne avaldas tõe alles nüüd.

Trump andis välja ka omapoolse pöördumise, milles tänas küll Washington Posti veaparanduse eest, ent nimetas toimunut nõiajahiks ja leiab, et üle peaks vaatama ka Georgia presidendivalimistel antud hääled. Samas, isegi kui Georgia oleks tema poolt hääletanud, poleks Trump kokkuvõttes siiski valimisi võitnud.

Kommentaarid  (2)

trkng 16. märts 2021 16:55
Tore et Õhtulehte mõni selline uudis satub, et kõik ei ole ainult ühes suunas. Teisalt ei muuda see uudis mitte midagi ja annab võimaluse näidata nii Washington Postil kui Õhtulehel, et ollakse nö sõltumatud.
ased 16. märts 2021 16:43
Ka kaugel nõuka-ajal, nii 40 aastakest tagasi, olid valimised ausad......Vähemalt sama ausad kui viimased valimised usa-s.

SISUTURUNDUS