Sisuturundus

Mahlariiulid võtavad silme ees kirjuks? Tea, et kõige tervislikum on just täismahl! 

Rõngu Mahl, 25. märts 2021 21:13
Nii supermarketitest kui ka e-poodides leiab ülipika rea erinevaid mahlu – aga kuidas valida neist see õige? Mis on need kõige kvaliteetsemad, paremad ja tervislikumad?

Nimetused „mahl“, „nektar“ või „mahlajook“ annavad esmase info toote koostise ja olemuse kohta.

100protsendiline mahl on täismahl, mis on valmistatud ainult puuviljadest, köögiviljadest või marjadest ja sellesse pole lisatud suhkrut ega ühtegi säilitusainet. Olenevalt valmistusviisist võib mahl olla kontsentreeritud mahlast (mis saadakse kontsentreeritud mahla taastamisel joogiveega) või värske mahl (mis saadakse purustatud puuviljadest ja/või marjadest esmase pressimise teel).

Samas nektar erineb mahlast väiksema mahlasisalduse poolest. Nektarile võib lisada magustamiseks suhkruid, magusaineid või mett. See sisaldab mahla ja/või püreed sõltuvalt puuvilja happesusest 25–50%.

Mahlajoogi puhul ei ole aga mahlasisaldus õigusaktiga reguleeritud. Küll aga võib öelda, et tavaliselt sisaldavad Eestis müüdavad mahlajoogid umbes 10–15% mahla. 

Just sellised tooted on kodumaise tootja Rõngu Mahla valikus.Külluse kontsentreeritud mahlajoogid on võitnud paljude inimeste südamed just tänu oma tervislikkusele, ehedusele ning heale maitsele. Brändi eripära on käsitsi korjatud metsamarjad, mis on pärit põhjamaisest puhtast loodusest. Metsa, soo ja raba rüpest inimese nopitud marjadesse on laetud ürgse looduse vägi ning inimkäe hoolivus. 

Märkimata ei saa tegelikult jätta ka keskkonna säästmise teemat – ostes Külluse mahlu, hoiad kokku ruumi ja pakendi arvelt. Lisaks sellele on kõik tooted klaaspudelis.

Miks eelistada kontsentreeritud mahla?

Külluse kontsentreeritud mahla pudelist saab kümme korda rohkem jooki, mis tähendab, et pikemas perspektiivis säästad ka raha. Soodne hind ja tervislik valik – just see iseloomustab Rõngu mahla Külluse sarja!

Mida aga tähendab see, et mahl on kontsentreeritud? Põhimõtteliselt toimib valmistamine samamoodi nagu vanaema vanasti õunamahla tegi ehk siis aurutas mahlast vee välja ja pani purki. Nimelt on vee keemise temperatuur madalama rõhu (vaakum katlaga saab seda reguleerida) juures madalam (70 kraadi) ning mahl säilitab vitamiinid ja muud kasulikud ained, mis looduslikult neis esineb.

Kui muus maailmas on kvaliteetne joogivesi luksus, siis põhjamaades nii ei ole. Tänu sellele on meil säilinud traditsioon kontsentreeritud mahlade valmistamisel ning tarbimisel. Peale mahlajoogi valmistamise saab kontsentraate kasutada ka kastmetes, marinaadides ja kokteilides.

Kontsentraadi märkimisväärne pluss on veel see, et saad joogi valmistada vastavalt enda maitsemeelele – kui meeldivad tugevamad maitsed, siis lisada vett vähem!

Vaata täpsemalt SIIT!

Kuidas maitsevad aga Rõngu Mahla parimad tooted?

Metsjõhvikas

Ma olen suur jõhvikasõber ja nii hea, et nüüd on olemas toode, mida jagub kauaks. Ühe joogi jaoks kulub kontsentraati ülivähe, samal ajal maitseb ta väga hästi. Pole liiga magus, selline autentne mekk. Mulle tundub, et sellest saab ka erinevaid alkoholivabasid kokteile teha.

Vaarika-metsmustikas

Põhiliselt on tunda vaarikamaitset, aga mustikas lisab pisut tummisust. Kindlasti on see ka suur laste lemmik. Ka minul endal tekib seda juues lapsepõlve hõng – nagu oleks maal vanaema juures. Väga positiivne.

Vaarikas

Mõnus ja puhas vaarikamaitse, mis meenutab suve! Suurepärane valik suvistele grillipidudele, mis polegi enam nii kaugel…

Metsmustikas

Tundub, et see on eriti sobiv valik just jahedateks ilmadeks… näiteks glögi rosinate ja pähklitega? Aga muidu sobib ideaalselt lastele pakkuda, näiteks limonaadi asemel. Tunduvalt tervislikum.

Must sõstar

Vana hea tervislik must sõstar, mis on pigem hapuka mekiga! Mina lahjendasin seda suurema koguse veega, siis jäi mahedam. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee