Maailm

ASUKOHT TEADA: Navalnõi postitas uuest vanglast endli (47)

Toimetas Greete Kõrvits, 16. märts 2021 15:25
Foto: @NAVALNY/Reuters/Scanpix
Mitu päeva ei teadnud advokaadid ja lähedased, kuhu kadus Vene opositsionäär Aleksei Navalnõi. Esmaspäeva õhtul kinnitas mees sotsiaalmeediasse postitatud foto juures, et on üle viidud range režiimiga karistuskolooniasse.

Nagu võis arvata, toimetasid vanglatöötajad Kremli kriitiku Pokrovis asuvasse IK-2 nimelisse karistusasutusse, mis asub Moskvast umbes 100 kilomeetri kaugusel. Nudiks pügatud juustega mees kirjeldab, et öösel äratati teda igal tunnil, kuna valvurid on ta märkinud kõrge põgenemisriskiga kinnipeetavaks. Oma silmaga polevat ta veel kellegi kallal vägivallatsemist näinud, ent on IK-2 kohta levinud hirmujuttudest teadlik. Igal pool on valvekaamerad ning Navalnõi ironiseerib, et „kuskil kõrgemal on siin keegi küll Orwelli „1984“ lugenud“.

Samal teemal

„Pean tunnistama, et Vene vanglasüsteemil õnnestus mind üllatada,“ kirjutab Navalnõi. „Ma ei oleks varem ettegi kujutanud, et vaid 100 kilomeetri kaugusele Moskvast on võimalik ehitada ehtne koonduslaager.“ Ta lisab, et kui kõike seda huumoriga võtta, võib seal ellu jääda küll.

Kohus määras Navalnõile kolm ja pool aastat vanglakoloonias, millest läks varasema aresti tõttu reaalselt täitmisele veidi üle kahe ja poole aasta. Ta sai süüdistuse selle eest, et ei ilmunud oma kriminaalhooldajaga määratud kohtumistele, rikkudes seega oma aresti tingimusi. Tegelikult viibis ta pärast mürgitamiskatset Berliini Charité haiglas koomas, pärast seda aga tükk aega salastatud asukohas taastusravil. Kohus seda selgitust arvesse ei võtnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee