PAREM, KUI POLEKS LASTUD: Keskerakonna juht Edgar Savisaar ei rõõmustanud eile, kui kaitseväes algatatud juurdlus kinnitas tema pildi tulistamist. “Oleksin rõõmustanud siis, kui minu pildi tulistamist poleks aset leidnud,” ütles Savisaar.Foto: Jarek Jõepera
Tarmo Michelson 21. veebruar 2001 00:00
Kaitseväe juurdlus selgitas, et kaks aastat tagasi tulistasid Edgar Savisaare pildi pihta peaminister Mart Laar, endine maavanem Robert Lepikson, peaministri sisenõunik Jaan Tross ning presidendi julgeolekunõunik Eerik-Niiles Kross.

Keskerakonna

juht Edgar Savisaar ei soostunud eile ütlema, millised on tema järgmised sammud pärast kaitseväe kinnitust, et tema pilti tõepoolest tulistati. “Praegusel hetkel valmistun tähistama Eesti Vabariigi aastapäeva,” lausus ta.

Savisaar ütles, et kuigi kaitsevägi kinnitas tulistamist, pole tal rõõmustamiseks põhjust. “Oleksin rõõmustanud siis, kui minu pildi tulistamist poleks olnud,” põhjendab Savisaar. “Aga mul on hea meel, et Eesti on juba sedavõrd demokraatlik riik, et niisugused asjad ikkagi välja tulevad ja neid ei õnnestu kinni mätsida. Isegi mitte peaministril!”

“Mina jään enda juurde kindlaks - Laar peaks tagasi astuma, kui tahame olla õigusriik,” ütles riigikaitsekomisjoni esimees Tiit Tammsaar

Äripäev

Online´ile.

Laskmise juures viibinud

Isamaaliidu

fraktsiooni liige Jüri Kaver väitis ka eile endiselt, et ta ei näinud, kui lasti Savisaare pildi pihta. “Ma ei saa ka vastupidist valetada, nagu oleksin seda näinud,” lisab Kaver. Tema hinnangul ei peaks Laar tagasi astuma. “See ei ole kindlasti sündmus, mille pärast peaks tagasi astuma. Peaminister on vabandanud ja olen veendunud, et see on ka piisav.”

Avalikult vabandust palunud Laar on ise tunnistanud, et võis laskeharjutuse ajal Savisaare foto pihta lasta. Samas väitis peaminister, et sajaprotsendiliselt ta selles kindel pole, kuna ei mäleta ligi kaks aastat tagasi juhtunut üksikasjalikult.

Teenistuslik juurdlus Nursi sündmuste kohta pole veel valmis. Tammsaare sõnul tutvustas riigikaitsekomisjoni kutsutud kaitseväe juhataja Tarmo Kõuts vaid asjade praegust seisu.

Millal president Lennart Merile esitatav juurdlus valmib, ei osanud Kõuts öelda. “Seda läbi viiv peainspektor Einar Laigna on Kõutsi sõnul põhjalik inimene,” tunnistas Tammsaar BNSile.

Juurdlus ei tuvastanud, et laskeharjutuste ajal oleks vägijooke pruugitud.