Krimi

Juhtunust vähemalt kolm eri versiooni rääkinud tapja oli Tartu noorte vandaalide kamba üks liidreid

VÕIKA TAPATÖÖ TAGAMAAD: olematu võlg maksis 16aastase poisi elu. Saatuslikule hetkele eelnes vägivaldne joomanädal (2)

Helen Mihelson, 16. märts 2021 13:02
Foto: Kollaaž (Aldo Luud, kohtutoimik)

Kogu Eestit jahmatanud tapatööle, kui Tartumaal süüdatud majas jättis elu oma voodis maganud 16aastane poiss, heidab valgust äsja avalikuks saanud kohtutoimik. Kuritöö oli end autoriteediks pidanud 21aastase Eduardi viimane katse sõbrale „allumatuse“ eest koht kätte näidata. Pärast vägivalla ja vandaalitsemisega sisustatud joomanädalat oodanuks Eduardi niikuinii juba järgmisel päeval vangistus varasemate kuritegude eest. Nüüd tuleb tal vanglas veeta oluliselt kauem aega.

Nagu tavaliselt, ärkas vanaema Maie (nimi ohvri pere kaitseks muudetud – H. M.) hommikul juba kella kuue paiku. Jõi ühe kohvi ja läks õue toimetama. Kõigepealt vaatas kanad üle ja tegi siis tiiru kasvuhoones. Kella üheksaks oli ta toimetustega nii kaugele jõudnud, et oli aeg põllule minna. Oli 2019. aasta 30. juuni.

„Palun ruttu tuletõrjet. Ühed pätid panid meil maja põlema. Leek on aknast väljas!“ teatas šokis Maie vähem kui tund aega hiljem hädaabinumbrile helistades. Tuli oli jõudnud nii kaugele, et oma jõududega polnud seda enam võimalik kustutada. Naine nägi, kuidas leegid saja aasta vanuse maja ühes kogu varaga endasse neelasid.

„Majas sees inimesi ei ole praegu?“ uuris häirekeskuse töötaja.

„No kui poiss on äkki üleval, ma ei saa praegu vaatama minna,“ vastas Maie. Tegelikult aimas ta juba siis halvimat, sest oli enne lahtise ukse vahelt näinud, et Kaspar magab oma toas voodis. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

04.03.2021
Sõbra surnuks põletanud noormehe vangistus jõustus lõplikult
25.11.2020
Kaitsja vaidlustas sõbra surnuks põletanud noormehe vangistuse: see ei olnud mõrv
30.06.2020
17 AASTAKS VANGI: Kükitaja külas sõbra surnuks põletanud noormees läheb trellide taha
26.02.2020
Süütaja ei pea end mõrvariks: ma ei teadnud, et keegi on majas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee