COOP | Sisuturundus

VIDEO | Coopi autoloosi võitja: jälgisin ka eelmise võiduauto üleandmist ning mõtlesin, et tahaks endalegi sellist! 

Coop | Video: Rauno Vahtre, 15. märts 2021 13:41
„Mult uuriti, kas Coopi Säästukaardi peale boonuspunkte kogun. Vastasin, et ikka – need tulevad ju kontole automaatselt, kui toitu ostan. Seejärel küsiti, kas olen kursis, mida võin niiviisi võita. Olin küll – teadsin, et peaauhind on auto!“ räägib veebruarikuu ostude põhjal Coopi autoloosis uue Toyota Rav4 võitnud Kirsi Lill (58).

Loomulikult tuli uudis Kirsile väga suure šokina ning ta arvas, et see on nali. „Hakkasin võitu uskuma alles õhtul, kui läksin auto volitust kinnitama,“ lausub ta.

Coopi autoloosi peavõit on ka korra varem Karksi-Nuia Konsumi ees üle antud. Toona, poolteist aastat tagasi, oli Kirsi pealtvaatajate hulgas. „Kuna ma töötan siit üle tee riiete ja jalatsite poes, tulin õue üleandmist vaatama. Eks natuke kade meel oli ka – kes siis ei tahaks niisugust autot võita? Aga üldiselt ikka rõõmustasin kaasa!“ jutustab Kirsi.

Muuseas, Kirsi sõnul oli autoloosi temaatika neil alles möödunud kuul kodus jutuks. „Vaatasin Coopi kliendilehte ning seal oli reklaam auto võitmise kohta. Seepeale ütlesin pojale, et võiks ju ka niisuguse saada. Ja see juhtuski, lausa uskumatu!“ ei varja Kirsi oma õnne. Rõõm suure võidu osas on omal kohal, sest varasemalt loteriiga eriti vedanud pole. „Ma pole elus midagi võitnud – suurim võit on loto nurkademängus ja sedagi kõigest kümme eurot,“ nendib ta.

Juhiluba viimased 13 aastat

Kirsi elab Karksi-Nuiast veidi väljas ning peab abikaasaga talu – neil on lausa 70 lihaveist! „Hommikul söödame loomad ära ja siis tulen tööle. Lihaveistega on lihtsam kui lehmadega, keda oleme samuti varasemalt pidanud,“ seletab Kirsi. Loomade eest hoolitsemise kõrvalt käib Kirsi meeleldi müüjana tööl. „Ma olen eluaeg laste ja loomadega kodus olnud – aga neli aastat tagasi tundsin, et võiks veel midagi teha,“ tõdeb Kirsi.

Auto on liiklemisel väga suureks abimeheks – seetõttu lisandus hiljuti nende perre ka uus Dacia maastur. „Maakohas ilma autota ei saagi!“ on Kirsi veendunud.

Juhiluba on naisel viimased 13 aastat. „Tegin load küllaltki hilja, sest arvasin alati, et mul ei ole neid vaja. Siis aga mõistsin, et see on võimalus kodust kergemini välja saada. Muidu tuli alati oodata, et abikaasa mind sõidutaks,“ selgitab särtsakas proua. Tookord oli oluliseks tõukeks ka see, et noorem poeg hakkas käima eelkoolis. „Abikaasa oli hommikuti tööl ning tekkis küsimus, kuidas me kohale saaks. Peaksime ju lakkamatult autojuhti otsima,“ meenutab Kirsi.

Maal on parim elada!

Tänaseks on Kirsi noorimal pojal endalgi juhiluba ning tõenäoliselt saab ta ema Dacia endale. „Hetkel kasutab poiss oma Rootsis töötava venna autot. Viimane tuleb aga peagi Eestisse tagasi ning siis on noorem poeg jälle jalamees,“ lausub Kirsi.

Poeg on Kirsi kuuest lapsest ainus, kes pole veel pesast välja lennanud. Mitu last elavad päris lähedal ning sellega on Kirsi rahul. „Üks poeg käib mul pidevalt puid tegemas, tütar pühapäeviti saunas…“ toob Kirsi välja. Ka autovõidu järgselt on plaanis perega väikeses ringis tähistada ning kooki süüa.

Kirsi on Karksi-Nuia kandist pärit ning toonitab: see on parim koht, kus elada! „Õppisin kaks ja pool aastat Tallinnas lasteaiakasvatajaks, kuid käisin igal nädalavahetusel kodus. Pealinnas polnud mul midagi teha,“ tunnistab Kirsi. Enne talumaja ostmist elasid nad abikaasaga Karksi-Nuia korteris ning ka seal igatses naine looduse järele. Nüüd on Kirsi kodu seal, kus süda enim rõõmu tunneb!

Toyota maastur on hea valik neile, kes elavad maal

Karksi-Nuia Konsumis käib Kirsi kaks-kolm korda nädalas, tavaliselt pärast tööpäeva lõppu. „Võtan alati nimekirja kaasa, et emotsioonioste ei hakkaks tegema,“ sõnab ta. Poe suurusega on autovõitja väga rahul, sest siit saab kõik eluks vajaliku.

Et Karksi-Nuia on väike koht ning kõik tunnevad kõiki, tõestab seegi, kui palju õnnesoove Kirsi saab. Ligi pooled Konsumi töötajad tulevad tema juurde, et isiklikult kätt suruda või õlale patsutada.

Sealjuures kiidavad kõik autot ning loomulikult ei jää Kirsilgi headest sõnadest puudu. „See Toyota on lihtsalt nii ilusa välimusega!“ õhkab ta. Oluliseks plussiks on tema silmis tõik, et tegemist on maasturiga. „Maal on kõrgema autoga parem sõita, sest on suurem oht lumme või porri kinni jääda,“ osutab Kirsi.

Kuhu viib aga esimene pikem sõit uue Toyotaga? „Tahaksime minna Tartusse, kus elab minu tütar,“ avaldab Kirsi. Kuna naine eelistab suuremates linnades, nagu Tartus ja Tallinnas, mitte rooli istuda, siis sõidab seal ilmselt abikaasa või keegi lastest. „Mina liigun pigem enda kodukandis ja Viljandis. Lõppude lõpuks on kõige tähtsam saada omad sõidud tehtud,“ arvab Kirsi.

Kuidas võita auto?

Juhul, kui ühe kuu jooksul koguneb oste kokku üle 100 euro, on võiduvõimalus kaks korda suurem, 150 euro korral kolm korda suurem ja nii edasi. Iga kuu toimub uus loosimine ja virtuaalsete loosipiletite arvestamine algab otsast peale. Loosimiste tulemustest informeeritakse avalikkust meedia kaudu ning lisainfot leiab Coopi koduleheküljelt www.coop.ee/autoloos.