Eesti uudised

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo: seksuaalse enesemääratluse iga tuleb tõsta (15)

Ohtuleht.ee, 14. märts 2021 13:07
Signe RiisaloFoto: Martin Ahven
Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo kirjutab sotsiaalmeedias, et seksuaalse enesemääratluse iga tuleb tõsta.

"Nõmme Kalju jalgpalli klubis toimunut ei õigusta mitte ükski vabandus. Seksuaalne väärkohtlemine varjutab ohvrite elu ka aastate pärast. Lastelt ei tohi täiskasvanud oodata “mõistlikku” käitumist ja oskusi ennast kaitsta ja aidata. Laste aitamine on täiskasvanute ülesanne," alustab Riisalo oma postitust.

Samal teemal

Riisalo tänab oma postituses Mia Belle Trisnat, kes tõi avalikkuse ette aastate eest toimunud väärkohtlemise jalgpallitreeneri poolt. Riisalo julgustab ka Eesti Jalgpalli Liitu alustatu lõpuni viima ja omama nulltolerantsi laste suhtes oma mõjuvõimu kuritahtlikult ära kasutavate treenerite ja täiskasvanute suhtes.

"Palun igaüht - kui sul tekib kahtlus lapse väärkohtlemise osas, helista LASTEABITELEFONILE 116111. Palun pöördu politseisse 112 kuriteo kahtluse korral. Helista kui oled hädas, kui sinu sõber hädas, kui muretsed pereliikme, tuttava või naabri pärast," esitab ta ülekutse postituse lugejatele.

"Usun, täna ei kahtle keegi, et seksuaalse enesemääratluse iga tuleb tõsta. Kehtiv karustusõigus näeb ette alla 14aastase suhtes toimepandud teo karistamise. Aga me teame, et haavatavad ja eriti sõltuvussuhetes on ka noored peale oma 14. sünnipäeva. Luban teha ettepaneku seaduse muutmiseks ning viia see arutelu koos Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja Justiitsministri Maris Lauriga valitsuse ja Riigikogu lauale."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee