Maailm

Kuhu kadus Aleksei Navalnõi? (45)

Greete Kõrvits, 12. märts 2021 16:12
Foto: Babuškinski kogus/Reuters/Scanpix
Advokaadi sõnul viidi Kremli kriitik Aleksei Navalnõi teise asukohta, ent kuhu, pole teada. Varasemalt viibis Navalnõi pärast kohtuskäimist Moskva lähistel Koltšugino vanglas.

Jurist Vadim Kobzev kommenteeris Reutersile, et neljapäeval kohtus ta oma kliendiga Koltšuginos, järgmisel päeval aga olevat Navalnõi sealt kadunud. Teistele advokaatidele, kes meest külastama läksid ning kes enda sõnul varahommikust saati meest mööda vanglat taga otsisid, ütlesid valvurid lõpuks lihtsalt, et seal teda enam pole ja ongi kogu lugu. Rohkem infot Navalnõi meeskond oma kaitsealuse uue asukoha kohta ei saanud.

Samal teemal

Kobzev kinnitab, et päev varem temaga kohtudes nägi Navalnõi terve välja. Koltšuginos oli mees karantiinis, selle lõppedes pidanuks ta minema samuti Moskva lähedal asuvasse IK-2 karistuskolooniasse. Ka sealt advokaadid teda üles ei leidnud.

Reutersi arupärimise peale vastas Venemaa vanglateenistuse esindaja, et Navalnõi asukohta nad avaldada ei saa. Advokaat Olga Mihhailova sõnas Ehho Moskvõ raadiojaamale, et kui seaduste järgi tuleks kinnipeetu ümberviimisest teavitada ka lähisugulasi, siis sedagi pole praegu tehtud.

Moskva kohus mõistis Aleksei Navalnõi vangi kriminaalhooldajaga kohtumise vältimise eest (Navalnõi viibis tegelikult mürgitamiskatse järel Saksamaal ravil). Lisaks määras kohus eraldi istungil talle trahvi eaka sõjaveterani solvamise eest. Avalikkus kuulis Navalnõist viimati möödunud nädalal Instagramis, kus too viskas nalja, et valmistab kaasvangidega kuivikuid ning et nende vahel käib kokkamisvõistlus, kelle meetod parem on.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee