Maailm

Helsingis levib koroona eesti, kurdi, somaali ja araabia keele kõnelejate seas (23)

Greete Kõrvits, 12. märts 2021 15:27
Foto: EPA/Scanpix
Helsingin Sanomat ja Iltalehti kirjutavad, et Soome pealinna kandis on tervelt 40 protsenti koroonaviirusega nakatunutest võõrkeelsed: eestlased, somaallased jt. Vantaas ajab viirus salamisi oma kombitsaid laiali just Eestist pärit tööliste seas.

Uusimaa maakonna ravijuht Juha Tuominen sõnas, et tema keskenduks vaktsineerimiskavas kõigile neile, kes elavad piirkondades, mida eelistavad ka välismaa taustaga inimesed. Tuominen tõi eriti kõrge nakatumusega keelerühmadest esile eesti, kurdi, somaali ja araabia keele kõnelejad. Nende elurajoonides olevat viiruse levik kordades kõrgem kui Helsingis ja selle lähiümbruses muidu. Neid inimesi satub ka haiglaravile rohkem.

„Pidevalt näeme, kuidas see haigus mõjutab haavatavaid gruppe, kes elavad tihedalt koos ja töötavad teeninduses,” sõnas Tuominen.

Soome kõige suurema võõrkeelse elanikkonnaga linn on Vantaa, kus Tuomise sõnul võib märgata viiruse levikut eriti Eesti tööliste kogukonnas. Paljudel ehitustöölistel ei pruugi olla ligipääsu Soome sotsiaalsüsteemi hüvedele - või siis pole nad nendest teadlikud.

Samal teemal

19.03.2021
Ööpäevaga lisandus 1751 koroonaviirusega nakatunut, suri 11 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee