Krimi

KAS TÄISEALINE PEAKS SAAMA 14AASTASEGA SEKSIDA? Justiitsminister Maris Lauri: „Mulle on selgitatud, et see on juba praegu karistatav!“ (20)

Dannar Leitmaa, 11. märts 2021 19:53
Maris Lauri sõnul on spetsialistid talle väitnud, et 14aastasega seksimine on ka praegusel hetkel seadustega korralikult kaetud. Selguse huvides ootavad ees analüüsid, selgitamised ja arutelud.Foto: Robin Roots
Kuu aega tagasi hoomas Õhtuleht erakordset üksmeelt poliitikute seas, kes leidsid, et täisealistel ei tohiks enam olla lubatud 14aastaste noortega seksuaalvahekorda astuda. Ainsa erandina ei soostunud konkreetset seisukohta võtma Reformierakond. Samast erakonnast tulev justiitsminister Maris Lauri ütles intervjuus Õhtulehele, et olukorda analüüsitakse, kuid talle on öeldud, et tegelikult suurt probleemi polegi. Intervjuu on tehtud enne järjekordse skandaali puhkemist Eesti jalgpallis, kus naisjalgpallur süüdistas endist treenerit tema süütuse võtmises, kui tüdruk oli kõigest 14aastane.

Praegu võib täisealine inimene seksida 14aastase noorukiga. Aastaid on sellest räägitud, et seksuaalse enesemääramise iga tõsta, kuid arutelud pole kuhugi jõudnud. Kas seda piiri peaks muutma?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.03.2021
LAPS ISE TAHTIS?! Prokurör: alaealine ei pruugi mõista, et täiskasvanuga seksimine pole normaalne
15.03.2021
SEADUSTATUD PEDOFIILIA: täiskasvanud magatavad 14aastasi ja poliitikud pigistavad silmad kinni
15.03.2021
PEAD TEKI ALL?! Endised justiitsministrid annavad aru: miks pole 14aastasega seksimist ära keelatud
14.03.2021
10 AASTAT VANA ANALÜÜS | Justiitsministeerium seksuaalse enesemääratlemise piiri tõstmisest: see soodustab laste nn ülekaitstust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee