Eesti uudised

Suri Eesti vanim kaitseliitlane skulptor Robert-Rudolf Volk (5)

Arvo Uustalu, 11. märts 2021 20:55
EESKUJU: Skulptor Robert-Rudolf Volk oli eeskujuks nii noortele skulptoritele, kui ka isamaalastele.Foto: Aldo Luud
Kolmapäeva õhtul lahkus meie seast legendaarne Tartu skulptor Robert-Rudolf Volk. Kunstnik, kes oma väärika olekuga oli  eeskujuks mitmele skulptorite põlvkonnale, isamaalane, kes astus kaitseliitu juba 1938. aastal.

Veebruari algul külastas Õhtuleht vanameistrit Räpina haigla hooldusosakonnas tema sajandal sünnipäeval. Ratastoolis vanahärrale oli pisut varem tehtud koroonasüst. Volk oli sama väärikas nagu ikka, kuid tal oli suuri raskusi kuulmise ja rääkimisega. Ometi viskas ta veel nalja ja innustas nooremaid.

„Suts ja valmis!“ vastas ta küsimusele, ega vaktsiini ees väikest hirmu olnud.

Volk oli isamaalistes ringkondades legendide legend, kuid üht seika juubilari elust ei teadnud isegi paljud tema sõbrad ja võitluskaaslased. Saksa armees teeninud ja kaks aastat end kommunistide eest metsas varjanud mehe järgi tehti Vjatško ja Meelise propagandaskulptuur, mis ehib kümnete tuhandete omaaegsete kooliõpikute esikaant.

Vanahärra tervis halvenes märgatavalt pärast abikaasa surma möödunud aastal.

Lähedased ja sõbrad jäävad Robert-Rudolf Volki meenutama kui meest, kes oskas nalja visata. „Litzmanniga kohtusin jah. Rääkisin temaga eesti keeles. Kas ta aru sai, seda ma ei tea,“ meenutas ta Õhtulehele kohtumist sõjaaegse Saksa kindralkomissariga Eestis.

Robert-Rudolf Volk, oli au tunda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee