Eesti uudised

Justiitsministeerium: eelnõu peaks valitsusse jõudma septembris

Elatissüsteemi muutmine toppab! Maksma kohustatud vanemad on mures: „Kas valitsus soovibki, et me võlgu jääks?“ (11)

LISA KOMMENTAAR

verner 12. märts 2021 20:57
Muudatuse aluseks oli uuring mis ütles, et lahku koliva vanema kulutused lapsele mitmekordistuvad, ja laps rahalises mõttes muutub netosissetulekuks sellele, vanemale, kelle juurde laps jääb. Ehk üsna valesti on seni arvestatud. Sh põhimõtteliselt nõutakse kolmanda Eesti vanemalt esimese Eesti tasemel ülalpidamisraha.
Juhan 12. märts 2021 16:42
Selline teadlik venitamine on arusaamatu. Kõik saavad aru, et süsteem on ebaõiglane. Isegi hunnik ametnikke peale mitmeaastaseid uuringuid, aga sisuliselt ei soovita midagi ette võtta? Kas tõesti on soov isadest toota teadlikult kurjategijad, sest nad peavad maksma suurt toetust emale (just emale, sest lapsele ei kulu praegu seaduses toodud summa). Süsteem ju vägisi eraldab isad lastest ja sunnib nad maksma, sest lapsi ju isadele ei anta. Kui vägisi lastest eemaldatud isa, üksik vanem, kaotab töö, palk väheneb, siis on ta koheselt kõrvuni võlgades kurjategija. Samas emal kohustused puuduvad.
naljanumber 12. märts 2021 16:55
Praegune elatismiinimumi summa on naljanumber ja üks mehe nimega tegelane nimetab seda suureks. Inimestel pole vist üldse ettekujutust, millised on kulutused lapsele. Lugesin mingil ajal Maalehes pikka artiklit, kus olid ühe 3-lapselise pere kulutused kirjas ja tõepoolest mõtlesin, et need lapsed peavad seal peres näljas ja paljad olema, mänguasjadest, raamatutest jms rääkimata. Kuidas te suudate oma lapsed ilma vajaliku toetuseta jätta ja siis veel väita, et lapsi kasvataval vanemal kohustused puuduvad? Sellisele ei saa ju last anda, sest laps on sellisele vanemale esimene kokkuhoiumeede.
A 12. märts 2021 13:04
No vanasti pidi riigile teada andma, et sissetulekud on vähenenud ja vaadati lastele makstav summa üle ja ka korrigeeriti vastavalt sellele. Kas praegu siis ei olegi nii? Raske nagu uskuda ...
Manna Liisa 11. märts 2021 16:33
Aga mida peavad tegema üksikemad, kellel teine vanem puudub, kuidas nemad hakkama saavad, see ei huvita kedagi. Kui muretsesite lapse, peate arvestama toime tulemisega, miks riik peab maksma ? Niisama on üle mõistuse suured maksed vanade eest, kes vanadekodus.Kaks korda nii suur kui pension. Ja kuidas nende lapsed peavad toime tulema kui kodune hooldamine ei ole võimalik ?
11. märts 2021 18:32
Kõigepealt mängime seda mängu, et teeme vanemad varatuks ja siis hakkame kiunuma, et ei suuda hooldekodu eest maksta. Vana inimese raha, korter maad jne ongi tema vara, mitte tema laste vara!
Inimesed elavad vaid tänases 11. märts 2021 15:58
…ega mäleta minevikku, mil rikastele loodi fassaadiriik, muul aga lasti kiduda. Omaaegsete reformide järelmõjud kestavad siiani. Sellest ka nadi üldine elatustase, kasvavad võlad ja suht võimetu meditsiin.
11. märts 2021 18:38
Mitte palk ei ole väike vaid kulud on liiga suured. Vaesus ei ole põhjus vaid tagajärg. Põhiliselt on põhjuseks laiskus, ei viitsita õppida ja pingutada, otsitakse mingit lihtsat elu, esimesel võimalusel käib üks lõputu lõõgastumine, joomine, suitsetamine, hamburger peab kogu aeg hammaste vahel olema, puhkus välimaal jne. Ime, et siis raha ei ole, ainult võlad päikese reisist, tarbimislaenust, rääkimata uus korter, auto jne.
11. märts 2021 11:03
Mõttetu hala, keda see huvitab, et teil raske on. Oled lapse muretsenud siis toeta teda, see on sinu kohustus - raiu see juba üks kord endale pähe!!!!! Kas laps peab siis nälga ja külma jääma, et sa selline logard oled!
Asdf 11. märts 2021 11:00
Seee on täiesti haige mis toimub....tööd teha ei saa aga firma peab ikka igakuu maksma riigile maksud.. 59% kokku firma maksud, kui lihtrahvas peab enda kraanid kinni panema siis peaks sama tegema riik Aitäh reform et olete saamatud ja nii rõvedalt sinna pukki saada tahtsite
11. märts 2021 14:48
Pöhjakihi lalin - valed valikud oma elus teinud. See tilu-lilu majandus põhiliselt kannatab, ongi teisi saanud nii hirmus palju. Korralik reha kuluks ära tõesti selles valdkonnas!