Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 11. märts 2021 17:33
42aastane Austraalia mees Richard Pusey (pildil) tunnistas üles, et filmis veoki alla jäänud politseinikke ja mõnitas neid, samal ajal kui nood hinge heitsid. Videos õiendas kiiruseületaja, et tema tahtis ju lihtsalt koju sušit sööma minna.

Neljaliikmeline patrull pidas vinge Porschega Melbourne'i suunduval maanteel kiirust ületanud Pusey kinni. Auto poole kõndinud politseinikele sõitis aga ootamatult otsa suur veoauto. Pusey ise seisis parajas kauguses ning pääses õnnetusest kriimuta. Ta haaras telefoni järele ning asus üht naissoost kannatanut filmima, ise tänitades: „Olge lahked! Imeline, lihtsalt imeline! Ma ju tahtsin kõigest koju minna ja natuke sušit süüa.“ Järgnes roppusi täis tiraad sellest, kuidas asfaldil surevad politseinikud tema sportauto ära rikkusid.

Kõik neli korrakaitsjat surid sündmuskohal, Pusey aga näitas filmitud kaadreid ka oma sõpradele. Lisaks kiiruseületamisele ja narkootiliste ainete omamisele sai Pusey süüdistuse avalikus kombelõtvuses – vanamoelise nimega kuritegu, mille eest tänapäeva Austraalias naljalt muidu enam karistada ei saa. Märtsi lõpus saab ta teada oma karistuse määra.