Eesti uudised

Kohtus karistada saanud ema kurdab: laenu antakse liiga kergelt!

KOPKAS, SEE ON RASKE SAAK: ema võttis tütre nimele 30 000 euro eest kiirlaene ja tegi tast võlglase. „Olin ju alles laps ja uskusin oma ema...“ (3)

Helen Mihelson, 10. märts 2021 13:43
VÕLGNEVUS PAISUS: Naise sõnul võttis ta laenu oma enesetunde parandamiseks. Samal ajal tekitas ta tütrele üha suuremaid kannatusi.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Eesti lahendatakse aastas mitusada kelmusjuhtumit, kuid kahtlemata eristub veebruaris kohtus lahenduse leidnud lugu paljudest omasugustest. Selle loo peategelane, neljakümnendates naine valis ohvriks oma lihase tütre.

Möödunud aasta 1. juunil oli õues juba suviselt soe ja koroonaviirus kippus meelest minema. Paljudes peredes oli laud kaetud ja tähistati lastekaitsepäeva – see on päev, mil fookuses on lapsed, nende heaolu ja õigused. See oli ühtlasi ka päev, mil 24aastane Mari (nimi kannatanu kaitseks muudetud – H. M.) oli sunnitud oma ema vastu politseisse pöörduma. Aastate jooksul tütre nimele mitu kiirlaenu võtnud ema Inga kaardimajake oli viimaks kokku kukkunud. „Kahtlustasin kohe, et need laenud võttis minu nimele mu ema,“ rääkis Mari hiljem uurijatele.

Edasi lugemiseks: