Eesti uudised

Pirita rannast on leitud ilmselt linnugrippi surnud luiki 

Toimetas Triinu Laan, 10. märts 2021 10:24
Foto: Tiit Mõtus
Viimastel päevadel on Pirita rannast kokku korjatud vähemalt kaheksa hukkunud luike. Tõenäoliselt on tegemist linnugrippi surnud kühmnokk-luikedega.

Sel nädalal on Pirita rannast leitud mitu luigekorjust, neist üks lebas Pirita rannahoone lähedal lumekuhilate vahel vee ja ranna piiril teisipäeva õhtupoolikul. Seitse hukkunud lindu koristati rannaribalt paar päeva varem.

„Hukkunud lindudest andis teada ranna hooldaja, kes luigekorjused kokku korjas ja nõuetekohaselt hävitamisele viis. Vähemalt ühest hukkunud linnust on teavitatud sotsiaalmeedias,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 

Ohtliku taudi tõttu ei tohi lindu katsuda ning surnud linnust või lindudest tuleb teavitada põllumajandus- ja toiduametit (PTA). Hukkunud linnud kogub kokku PTA või ranna hooldaja võimalikult kiiresti, et linnukorjused ei jääks randa vedelema.

Surnud lindudest saab teada anda PTA infoliinile 605 4767, mis töötab ööpäev läbi.

Linnugripp ohustab kõige rohkem luiki, hanesid ning uju- ja sukelparte. Tegu on väga nakkava ja ohtliku haigusega. PTA teatal tuvastati linnugripp Eestis 12. veebruaril.

Samal teemal

04.03.2021
Linnugripp laastab: põhjarannikult leiab hulgaliselt surnud luiki
22.02.2021
Nagu koroonast ei piisaks: linnugripp jõudis Virumaa tallu ja sulelised enam õue ei saa
22.02.2021
Terviseamet: Eestis on linnugripi inimeselt inimesele levimise tõenäosus väga väike
16.02.2021
Veel üks ähvardav viirus: linnugripp jõudis naabrite juurest Eestisse