Foto: Teet Malsroos
Arvamustoimetus 9. märts 2021 17:32
Laur Uudam, arvamustoimetaja: Vastus on üllatavalt lihtne, kui vaadata Kaja Kallase kodulehel - https://kajakallas.ee/elulugu/karjaar/ -, omakäeliselt avaldatud elulookirjeldust. Kaja Kallasel puudub varasem juhtimiskogemus. Peaministriamet on tema esimene sisuline juhikoht. Erakonna juhi koht ei tule arvesse, sest partei on ikkagi üksteist tunnustavalt õlale patsutavate mõttekaaslaste klubi.

Varasematest peaministritest juhtis Tiit Vähi autobaasi, Andres Tarand botaanikaaeda, Juhan Parts riigikontrolli, Andrus Ansip osales pankade juhtimises, Taavi Rõivas oli linnaosavanem, Jüri Ratas linnapea, Siim Kallas juhtis koguni hoiukassade peavalitsust.

Milline juhtimiskogemus on Kaja Kallasel neile vastu panna? Juhtivaist kohtadest vaid advokaadibüroo ühe osakonna juhtimine kolme aasta vältel üle 10 aasta tagasi.

1996.aastast saadik on Kaja Kallasel olnud üle 15 töökoha, kui mitte arvestada veel kümmekonna nõukogu liikmeks olemist. Pikim ühes ametis oldud aeg on Kaja Kallasel olnud neli aastat, enamasti on ta piirdunud lühema ajaga ühel kohal töötades.  

Millest kõneleb see, et Kaja Kallas on oma kokku 14 aasta pikkuse juristipõlve jooksul ligi kümnel korral liikunud ühest advokaadibüroost teise kokku nelja büroo vahel? Kas see annab tunnistust pühendumusest ja süvenemisest?

Ehk just vähesest juhtimiskogemusest tulenebki mikromanageerimine ja mõnda üksikusse detaili killustumine, sest valitsusjuhi lemmikteemaks on keset koroonakaost üllatuslikult olnud hoopis restoranide lahtiolekuaegadega isiklikult tegelemine. Kes suurt pilti ei näe, tegelebki peenhäälestusega.