Joe Biden oma koertega.Foto: Zuma Press/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 9. märts 2021 15:21
USA presidendi Joe Bideni ustavad neljajalgsed sõbrad Major ja Champ kahjuks enam Valget Maja valvata ei saa. Nimelt hammustas üks neist presidendi turvameest, karistuseks lähevad mõlemad tagasi koju Delaware'i.

Major, kahest saksa lambakoerast noorem, kipub ka teiste presidendimaja töötajatega agressiivselt käituma, haukuma ja inimesi ootamatult näksama. Champ on juba väärikamas eas ja selliseid tükke 13 aasta vanune kuts enam ei tee. Küllap hakkaks neil aga üksteisest eraldatuna kurb.

Bideni abikaasa Jill rääkis möödunud kuul ühes jutusaates, et koertel pole uue koduga lihtne harjuda. Nad peavad sõitma liftiga, mis on neile tundmatu objekt ning õues jalutades pole nad kunagi peremehe-perenaisega üksi, ikka jälgivad neid mitu võõrast silmapaari.

Valge Maja jääb nüüd riigipea lemmikutest tühjaks, sest nood lähevad tagasi Bidenite kodulinna Wilmingtoni Delaware'i osariigis. Viimastel aastatel polegi hoones eriti haukumist kuulda olnud, eelmine president Donald Trump oli esimene Ameerika riigipea enam kui 100 aasta jooksul, kes Valgesse Majja kordagi koera ei võtnud.