Maailm

Läti ostab veel 1,1 miljonit doosi Pfizer/BioNTechi vaktsiini (11)

Ohtuleht.ee, 5. märts 2021 14:53
Peaminister Karinši vaktsineerimine.Foto: Sipa/Scanpix
Läti ostab juurde veel 1,1 miljonit doosi Pfizer/BioNTechi koroonavaktsiini, teatas peaminister Krišjanis Karinš neljapäeval pärast valitsuse istungit.

Tervishoiuametid peavad 1. aprillist olema valmis rahva massiliseks vaktsineerimiseks valmis, vahendas Läti rahvusringhääling Karinši sõnu.

Karinši sõnul paistab viimaks ometi tunneli lõpus valgus. Ta andis lubaduse, et aasta teiseks pooleks on kaitsesüsti saanud suur osa elanikkonnast. Ta loodab, et siis võib elu võib normaalselt jätkuda. Lisaks palus peaminister vabandust selle eest, et koroonavaktsiinide kohta pole jagatud piisavalt teavet.

Tervishoiuminister Daniels Pavluts lisas, et lisadooside ostmise võimalus avanes tänu Euroopa Liidu kõnelustele vaktsiinitootjatega.

Vaid 29% Läti elanikest oleks valmis end kohe esimesel võimalusel vaktsineerima. 36% pole vaktsineerimise vastu, ent eelistaksid veidi oodata. 21% ise hästi ei tahaks, aga toetavad neid, kes seda soovivad. Põhimõttelisi vaktsiinivastaseid on Läti ühiskonnas umbes 9%. Ülejäänud ei oska veel seisukohta võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee