Eesti uudised

Jaak Joala monumendisaagas ei saanud läbirääkimistest taas asja (23)

Siim Randla, 4. märts 2021 05:08
Foto: Aldo Luud
MTÜ Meie Viljandi juhatuse liikmel ja Jaak Joala kuju eestvedajal Harri Juhani Aaltonenil, kes soovis uuesti jätkata Joala leske esindava advokaadibürooga läbirääkimisi kuju võimaliku muutmise osas, läksid need nurja.

Veebruaris teatas Jaak Joala pärijaid esindav TRINITI advokaadibüroo, et pärijad katkestavad Jaak Joala monumendi üle toimunud läbirääkimised MTÜ-ga Meie Viljandi ja seda esindava Harri Juhani Aaltoneniga ja jäävad nõudmise juurde monument eemaldada.

Samal teemal

Advokaadid selgitasid, et neile sai läbirääkimiste käigus teatavaks, et hr Harri Juhani Aaltonen on 17. jaanuaril esitanud Patendiametile taotluse sõnamärgi „JAAK JOALA“ registreerimiseks kaubamärgina, kokku kuues klassis. Joala kuju eestvedaja Harri Juhani Aaltonen esitas pärast seda uuesti advokaadibüroole ettepaneku jätkata läbirääkimisi kuju muutmise osas. Neist aga asja ei saanud. „Vahepeal küll sellist soovi avaldati, kuid läbirääkimiste jätkumist ei toimunud,“ ütles Joala lese esindaja, vandeadvokaat Maarja Pild.

Viljandi linn on saatnud väidetavasti Joala kuju eestvedajale Aaltonenile lepingust taganemise hoiatuse, kui samba eemaldamist nõudev Maire Joala nõuet tagasi ei võta, ja see võib tähendada, et linn küsib Joala kuju loomiseks antud raha tagasi.

Aaltoneni sõnul on Viljandi linnavalitsus saatnud MTÜ-le lepingust taganemise hoiatuse. „Üldiselt on vist nii, et lepingupartnerid peavad koos lepingu tingimusi muutma, mitte ühepoolselt,“ sõnab Aaltonen.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee