Krimi

Võhmas lapsi pussitanud naine võeti kaheks kuuks vahi alla 

Toimetas Keit Paju, 3. märts 2021 16:15
Foto: Aldo Luud
Kohus rahuldas täna prokuratuuri taotluse võtta Võhmas kaht last pussitanud 37aastane naine esialgu kaheks kuuks vahi alla.

Prokuratuurist kinnitati Delfile, et naisele on esitatud kahtlustus mõrvakatses. Süüdimõistmisel võib teda oodata pikk vanglakaristus.

Samal teemal

Esmaspäeva õhtul enne kella 18 sai politsei väljakutse Viljandimaale Võhmasse, kus ühe kortermaja trepikojas pussitas naine talle võõraid lapsi. Kiirabi toimetas mõlemad viga saanud lapsed haiglasse. Pussitamises kahtlustatav naisel puuduvad varasemad õigusrikkumised.

Teisipäeval teatas politsei, et jätkus sündmuspaigal täiendavate tõendite kogumine ja asjaosaliste ütluste võtmine. Prokuratuur esitas kolmapäeval kohtule taotluse naise vahistamiseks.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Marja-Liina Talimaa sõnul on naise teo motiivid selgitamisel ning selgus ses osas on kindlasti suurem pärast naise üle kuulamist. „Küll aga võib praegu öelda, et varasemaid õigusrikkumisi mistahes vallas naisel ei ole. Mis tingis eilse traagilise juhtumi aitavad välja selgitada tunnistajate ütlused ja teo toimepanija selgitus juhtunule. Kindlasti on selles kriminaalasjas vajalik määrata kohtupsühhiaatriine ekspertiis, mis annab ehk võimalikke vastuseid naise käitumisele,“ ütles Talimaa.

Kella 18.30 ajal saabus Õhtulehele ärev kiri Võhmas elavalt naiselt: „Majas andis miski naine kahele lapsele hetk tagasi nuga. Üks sai noaga kõhtu ja teine vist näkku.“

Ta ütles, et viibis intsidendi ajal maja ees ning nägi, kui saabunud politseipatrull lapsi rünnanud naise autosse surus ning kiirabi vigastatud lapsed minema toimetas. Kaheksa- ja kümneaastased lapsed avastas naine, kes kutsus kiirabi ja osutas neile esmaabi. Mõlemad lapsed said siiski tõsisemaid vigastusi ja kiirabi viis nad haiglasse.

Samal teemal

02.02.2021
TRAGÖÖDIA VÕHMAS | KOHALIK: kardame laste pussitajat ja tema äkkvihaga meest juba aastaid!
02.02.2021
Justiitsminister: laste pussitamine Võhmas vapustas avalikkust. Ohver ei ole kunagi süüdi, kui teda rünnatakse
02.02.2021
VIDEO JA FOTOD | Võhmas pussitati kortermaja trepikojas kahte last, politsei pidas kinni 37aastase naise