Eesti uudised

KAS UKSED SULGEVAD KA EHITUSPOED? Kiik: meetmed ei piirdu kaubanduskeskustega (57)

LISA KOMMENTAAR

Parem 4. märts 2021 08:35
sulgege kõik piirid reisijatele, et uut mutantviirust lisaks sisse ei transporditaks. Tööasjus vajalik reisimine jäägu. Neid vastutustundetuid viiruse transportijaid riigist riiki on päris palju. Sulgege siis juba kõik mingiks ajaks ja makske kodanikupalka. Mida te tilgutate ja piirate osaliselt.
Kui riik teeb 4. märts 2021 07:11
maskikandmise kohustuslikuks, peab ta tagama, et maskid oleksid kõigile kättesaadavad. Ka neile, kelle eelarves ei ole maskide ostuks raha. Ei kompenseerita ju leiba, saia, piima, ega teisi kaupu! Aga need kaubad ei ole ka kohustuslike kaupade hulgas. pikemaajalisel jälgimisel taipate, et riik võtab hiilivalt raha just tavakodanike käest. Oi kui palju lisa maksusid ja hinnatõuse, küll vähehaaval, aga pidevalt tõstetakse. Lihtsalt lambist. Samas tuleb kiidukiri: "Palgad tõusid 2,9%! Kust nad siis tõusid kui inflatsioon tõusis juba enne palkasid 5%?
Refi agent 4. märts 2021 06:48
Mida, kas Kiik on uus peaminister, kes jagab korraldusi? Koroona Kaja muidu oli küll iga ütlemisega ajalehtede esikaanel, nüüd nagu kult rukkis! Arg, autu ja rumal valitsusjuhist maskott astugu tagasi.
Ei ehituspoed ikka lahti 4. märts 2021 06:26
Toidupoed kinni, nalja teete või ikkagi paastukuu küll kannatab suveni ära.
Gripp, mis gripp! 4. märts 2021 05:57
Pange tähele! Leevendused algavad soojematest maadest, lõunapoolsematest. Nii, kuidas soojaga gripilaine ikka taandub, läheb seegi leebemaks. Valitsustel hea kiita, "näe, ära tegime"! Aga kui tuleb uus viirusele soodne aeg, talv, hakkab see jälle pihta. Inimesed on lihtsalt nõrgemad kevadepoole ja sajandite viisi. Vanemad olid tugevama immuunsusega. Praegune immuunsus sõltub sellest kui palju sa apteeke ja toidunõustajaid nuumata suudad. Ikka head mälumängimist!
Ei viitsi nime kirjutada 4. märts 2021 00:19
Lätis olid kõik poed, peale toidupoodide, kinni. Nüüd vist tehakse lahti.
leedus 4. märts 2021 05:28
ainult autovargad olid lahti
Külastaja 3. märts 2021 22:51
Peab ütlema tänusõnad kaubanduskeskustele et need mitte maske kandvad klendid nüüd eiratakse.
Külastajale-Jaa, 4. märts 2021 08:56
laulame kiidusõnu ja ülistame praegusel koroonakriisi ajal reisijaid ka, las aga teadlikult ohustavad teisi, tuues siiapoole igasugu haigusi ,mis piiri taga külge poogivad. Koormates niigi raskel ajal meie medtöötajaid ja arste .

ZET 3. märts 2021 22:41
Ma just mytlen jaseedin Pr. Vtsuti inteerviuud ETV saates,esimene stuudio,midagi on väga valesti,kui saatejuht kysib konkreetelt koroona leviku ja ka systimiste järjekorra kohta ,räägib tema ,et ei ole voimalik koiki valitsuse tarkpäid yhlee joonele panna.Minu arvates ei ole Ta yldse toimuvaga kursis. Nagu Ta ytles,keegi pole syydi, koik on omad.
Murelik 3. märts 2021 22:31
Olge mõistlikud seda rahvaarvu keskustes ei suuda keegi ohjeldada ja paraku seal levib see kui kulutuli.
1984 3. märts 2021 22:03
Sulgeda tuleks kõik poed! Ja seda suveni.
Tõsine soovitus 3. märts 2021 21:54
Kaubanduskeskused ja ühistrantsport tuleks esimesel võimalusel sulgeda kui tahame ,et koroona taanduks!
Murelik 3. märts 2021 22:06
Väga õige! Kasvõi 1nädala kaupa jne
käigu 4. märts 2021 05:26
4. märts 2021 07:52
Kuidas nad siis tööl saaks käia või kuidas vanakesed pääsevad siis tervishoiuasutusse? Paljudel pole ju autot.
Õige, 4. märts 2021 09:11
Kui tahavad haigust seljatada ,siis sulgegu kõik ,maksku kodanikupalka, keskendugu e-kaubanduse toetamisele, organiseerigu liikumine perearstidele, et vajadusel käia visiidil koduse haige juures.(virisejatele juba ette-pangu arstid koduvisiidi ajaks kaitseülikond selga).Inimene ei vaja palju, et ära elada /üle elada kuu täielikus isolatsioonis. Sotstöötajad saaksid ka väga palju ära teha, meil on igasugused ametiinimesi kaardistajad ,juhtumikorraldajad, koordinaatorid jne. Tehke koostööd kõik kriisi ajal.
Urmas 3. märts 2021 21:21
"... Siht on see, et inimestel ei oleks nädalavahetusel soovi ekstra mingeid reise või liikumisi ette võtta, olgu see ühistranspordi või autoga, vaid pigem oldaks selle asemel kodus pereringis või VÄRSKES ÕHUS, Sellega antaks kõige suurem panus viiruse leviku tõkestamisse.“ Aga valitsus keelas maratonid ära. Mida ma seal üksi suusatan, ei teki võistlusmomenti. Inimene tahab ju alati olla kellestki parem.
m 3. märts 2021 21:12
Mis meetmetest jutt? See on meetmete imiteerimine.
mees 3. märts 2021 20:12
Kui inimesed ehitada ja remonti teha ei saa ja ainult toidupoed lahti jäetakse,siis jääb ju ainukeseks lohutuseks joomine....keegi rändab ühelt suusamaratonilt teisele käib Lätis.Leedus ja veel oopiumiparadiisis Afgaanide maal ja ükski koer ei haugu...kui keegi viirust levitab -siis just see isik.....
selle isiku peale 3. märts 2021 21:53
ei hakka isegi hõbekuul.

Praegu 3. märts 2021 19:53
levib väga agressiivne, kiiresti muteeruv gripivorm, mida rahvusvaheliselt hakati kutsuma COVID 19, rahvakeeli hellitavalt "koroona". Head mälumängu, teile!
on 3. märts 2021 21:12
see tegelikult krooniviirus, korona on vene keeles ja koroonas olen medaleid võitnud kuni ükskord pandi mängu nimi viirusele...gripist erinevalt põleb särk seljas 10 kordselt ja maitset pole ja lõhna pole ja isu pole ja sööd vaid teadlikult, et tabletti seedida, oda lõhub silme ees ja kirkaga taga kuklas- neid asju gripiga pole kunagi olnud, vaid palavik mis gripiga oli kõrge, on koroonaga väike-37,3-37,4...ka kaob mälu peale koroona põdemist 4-5 nädalat, gripist sain jagu nädalaga- meid on muudetud aegade algusest peale, nii on.
21:12! 4. märts 2021 05:43
On ta nimi mis tahes. Gripp levibki erinevatel aastatel eri moodi. Seekord siis tugevam ja agressiivsem. Kõik aastad pole vennad! Kas kunagi nii julma Hispaania grippi hakati teise nimega nimetama? Ei. Gripi vorme ongi maailmas erinevaid. Vahest me kõiki ei teagi? Nii, et seekordne gripi vorm ongi hellitavalt koroonaks kutsutud! Sina mängi aga ehtsat koroonat edasi! See ei nakka. Muide, on ju paljud asjad vahel nimetatud samade sõnadega! Näiteks "tee" on isegi kolmes versioonis. Head mälumängu!
Mul ükspuha, 3. märts 2021 19:49
mida te minust arvate! Aga tuletage mu sõnu hiljem meelde! Nimelt maskide kandmine ei vähenda koroonaviiruse levikut. Ei hakka pikalt seletama. Varsti näete ja saate ise kogeda. Kannan ise ka maski, sest siis keegi ei näe, kuidas ma irvitan suurte teadlaste raha eest tehtud artikleid ja üleskutseid. Nii, et oodake, ei lähe kaua. Ja te näete, et tõepoolest viiruse levik niipea ei vähene.
Nii on. 3. märts 2021 20:00
Praegu juba tehakse mõnes laboris katseid, kus üritatakse tõestada, et läbi maski liigub viirus ruumides sama kiiresti kui ilma maskita. Varsti julgeb nii mõnigi teadlane selle avalikustada. Saame näha.
Tallinn ja muu eesti 3. märts 2021 18:50
Ei olegi raha mujale viia kui ostukeskustesse võrreldes lõuna vabariigiga vahe mitme kordne, või on kellelegi veel uudis.
Mammu 3. märts 2021 18:15
Misasja te töllerdate kogu aeg mööda poode? Pole raha kusagile panna või? Samas on hordide kaupa inimesi, kes kurdavad, et raha ei jätku millekski. Ei saagi jätkuda, kui kogu aeg on midagi sellist "vaja", mida tegelikult vaja ei ole. Leidke parem mõni arendavam tegevus kui poes käimine. Ma käin korra nädalas poes ja ime küll, elus olen ning millestki nagu puudust ka pole.
ZET 3. märts 2021 22:47
MAMMU vota mind kostile käin 2korda poes, hoiad veel rohkem kokku
juku 3. märts 2021 17:57
miks on kiik ikka veel jälle uuesti minister? kas polnud nii et valitsus lahkub terve täuiega ja ei ole uues valitsusees?? mis seal toompeal toimub??? kommunistlik kord on tagasi???
jukuku 3. märts 2021 18:17
Ja miks sa maski ei kanna,Oled nii tark või.
ZET 3. märts 2021 23:01
Juku,kui Sa yks kord Johanneseks saad,siis saad aru,eton selline elukutse nagu minister. Nouka ajal oli selle ameti nimi direktor. Voeti maha pandi uude ametisse ametnimi oli ikka direktor. NYYd on sama jama isa oli peaminister tyttar peaminister ju KAKA laps on tulevane pea(president) vanaisa tiivad ei kandnud doltse oli liga suur koorem seljas.
nõus 3. märts 2021 17:49
Kui ehituspoed on mitmeks ajaks kinni, siis linna pered , kortermajad , kus lapsi või vanakesed, kes kõik peavad kodus olema, saavad ometi rahu pidevalt harrasturemontijate ja ehitajate tehtud mürast hommikust õhtuni mitmeid nädalaid. Aitab kevadisest traumeeeerimisest.
3. märts 2021 18:00
Et kui sina remonti ei tee (ei saa teha, pole raha vms), siis ärgu ka teised tehku? Võib olla on just nüüd inimestel aega ka oma kodudes midagi nokitseda, parandada, paremaks teha?
Tupla 3. märts 2021 20:11
Sa pole vist ise kunagi kodus remonti teinud või lasknud teha järeldub sellest välja öeldud sinu lausest :D
Ohh 4. märts 2021 02:18
Ma ei saa aru inimestest keda häirib teiste inimeste elu.Ei tohi remonti teha ,lapsed ei või ringi joosta jne.Minu pärast lasku või kahurist või pidagu iga päev pidusid,mul täiesti ükskõik.Kõik ei peagi siin elus perfektsed tasased tegelased olema.
Juba 3. märts 2021 17:49
Kuulda ,et homme need maskieirajad ühte keskusse minemas, kuid juba teada ,et saavad nagu tuppa si.unud kassid seal
3. märts 2021 18:02
Maskieirajad võiksid nii julged olla külla, et teekisd Facebbookis oma kommuuni ja paneksid sinna oma nimed kirja. Siis kiirabil hea vaadata sealt nimekirjast, kas sõita väljakutsele või mitte, kui inimene kodus hapnikupuudusesse lämbuma hakkab (koroona). Üldiselt arvan, et nad ei häbene raske koroona kulu puhul riigilt (kiirabilt) abi küsimast..
18:02! 3. märts 2021 20:19
Paistab nii, et sinul polegi nime?
Janza 3. märts 2021 22:58
Ma tahaks teada et mida siis maskikandjatega teha kui nad haigestuma peaksid? Mu meelest võiks nad iga sellise klähvimise eest enne ravile minekut avalikul väljakul ühe piitsahoobi saada. Pool Euroopat kannab maske alates kevadest, nii sees kui väljas, trahvid on krõbedad ja no ennäe imet - ikka haigestuvad! Olen ise maskikandja (ei ela Eestis), aga kohutavalt piinlik on seda Eesti kahe leeri sõda pealt vaadata, maskikandjad näivad siiralt uskuvat, et kui nad maski kannavad, siis on maailm päästetud. Te olete alles poolel teel sinna mida Euroopa on juba läbi teinud.
Sama 4. märts 2021 12:26
võib nõuda ka maskikandjatelt.Siis on hea näha,kuhu tervete maskieirajate raviraha kulub. Hea vaadata siis, kes on vabatahtlikult värske õhu vahetanud maski vastu, piirates värske hapniku juurdepääsu oma kopsudele. Üldiselt arvan ka ,et nahaalselt rikutakse oma tervist, süüdistataks teisi selles ja häbenemata küsitakse abi siis...haigekassast, tervete arvelt
Ikka eelmine tubil naerukoht 3. märts 2021 17:48
Küll eelmine valitsus yegi,küll eelmine valitsus oli,küll eelmine valitsus saa.....Millega ta sai hakkama,kas viiruse kinni pidamisega.Ainult kergitasid oma peasoojendajaid.
Õh õh õh neandertaal 3. märts 2021 19:50
Olidki näitajad väiksemad.

ehitaja 3. märts 2021 17:34
Mis ime pood see ehituspood on, et peab lahti olema? Kinnipanek on löök ehitussektorile, seepärast lahti hoitaksegi. Kóik peaks kinni olema, v.a. toit ja apteek.
Jane Veski 3. märts 2021 16:55
Kaubandus keskuste ees ja lähiümbrus täis noote kampasi ja punte. Kus nüüd see 2+2 reegel on ? Eilmine valitsus sai sellega hakkama- aga mis prioriteet nüüdseks on????
oh ära jaura 3. märts 2021 17:41
Kas kaabud käisid kampasid laiali ajamas? Tore on. Aga kes neil keelab seda praegugi teha.
juudas 3. märts 2021 16:52
Ei saa see me uus Kaja valitsus hakkama! Mõtleme ,arvame ja otsustame -aga see võtab aega .Ja kui keegi miskit tegi siis ikka eilmine valitsus!
Mooses 3. märts 2021 16:51
Televiisorid, raadiod ja internet tuleb esmajoones kinni panna. Siis on ka viirus joonelt kadunud ning normaalne elu saab jätkuda.
Oleks hea jah, 3. märts 2021 17:09
siis jääd ju ilma trolli ametist ja leivast.
Ehituspood? 3. märts 2021 16:41
Mul läks hiljuti veepump läbi, sain küll selle neti teel tellitud, aga nüüd kirun, poes oleks saanud vajalikku infot ja poleks seda ostnud, tagasi saata ka polnud siit kuskilt, toodi kulleriga koju. Aga survevoolikud ei sobinud, pidin ikka linna ehituspoodi sõitma. Aga kui inimene on nädala sees kuskil tööl ja ainult nädalavahetusel võimalik linna poodi sõita? Vesi pole esmatarbe kaup või, kuidas siis käsi pesta jne?
? 3. märts 2021 18:17
No tuleb siis enne tellimuse tegemist ikka kontrollida ja vaadata, mida tellid? Mis sa siin nüüd siin halad, et tellisid netist odava vale asja ja vaja poodi minna! Käsi pese nii, nagu seda pärast pumba tuksiminemist tegid- neti kaudu oli pumpa kättesaamist aega oodata küll!
?-le 3. märts 2021 19:01
Mitte odava vaid umbes 2 korda kallima ja probleem selles, et Toru Jüri lehel pole kõiki andmeid ja mõisted lahti seletamata, asi juhtus nädalavahetusel. Mida aega oodata, kaua sa ilma veeta hakkama saaks?
N60 (riskigrupi inimene) 3. märts 2021 15:59
Äkki valitsus lõpetaks inimeste ähvardamise ja kulutaks vahendid haiglate võimekuse tõstmiseks ja riskigruppidega tegelemiseks. Selmet hävitada tööinimeste võimalus tööd teha ja lastel haridust saada. Sest noortel ja täiselaistel ei ole see haigus ju ohtlik ja miks peavad inimesed pidevalt asümptomaatiliselt kodus istuma. Ja kui 500 inimest haiglas viib Eesti haiglad tegevusvõimetuks, siis järelikult on meditsiinis midagi väga valesti (eelkõige personali palgad) Sellega tuleks tgeleda, mitte kulutada raha maskide kontrollimiseks
hästi tehtud 3. märts 2021 20:56
Kooli pole, saavad nädala keskel kaubakeskustes kolada, tööinimeste jaoks on nädalavahetusel aga keskused kinni.
Riina 3. märts 2021 15:55
Kas maksimarketid ja teised toidupoed,kes müüvad ka riideid,pesu,kosmeetikat ja muud kaupa,panevad need osakonnad nädalavahetuseks kinni? Või jäävad avatuks,kuna tegu on ikkagi toidupoega? Ma näen siin ebavõrdsust.
Maks.....et 3. märts 2021 18:24
? 3. märts 2021 18:32
Kui kaubal pole viidet, et söömiseks kõlbmatu, siis võite ennast kohe toidupoeks ümber nimetada ja kõike müüa: tekstiil supimaterjalina ja kosmeetika maitseainena! Ajaloost on teada ju ka Kirvesupp, nii et milles probleem!