Siseminister Kristian JaaniFoto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Hindrek Pärg 2. märts 2021 08:38
Siseminister Kristian Jaani tunnustab kõiki kaubanduskeskuseid, kelle sisekorraeeskirjadesse on enda ja teiste turvalisuse nimel viidud sisse kohustus kanda maski ja hoida distantsi.

„Paljud kaubanduskeskused on astunud tänuväärse sammu ja lisanud oma sisekorraeeskirjadesse kohustuse kanda maski ja hoida distantsi. Need on vajalikud käitumisnormid, mille täitmist on võimalik vastavate sisekorrareeglitega keskustes turvatöötajatel kontrollida,“ märkis Jaani. 

Eile juhtus intsident kaubanduskeskuse turvatöötaja ja maskivastase inimese vahel Rocca al Mare keskuses, kuhu lõpuks kaasati nii gaas kui ka politsei. Juhtunu kohta loe ja vaata videot SIIT

„Meenutan kõikidele Eesti inimestele – kaubanduskeskuses ja ka mujal siseruumides on maski kandmine juba alates novembrist kohustuslik. Suur tänu kõikidele neile, kes seda vajadust mõistavad, kannavad maski ning hoiavad distantsi. Selleks, et viirus seljatada, on vaja meie kõigi koostööd ning parim moodus on järgida kehtestatud reegleid,“ sõnas minister.

Jaani meenutas, et kui reeglitest kinni ei peeta, tuleb sellest teada anda kaubanduskeskuse omanikule või turvatöötajatele. „Neil on õigus reegleid rikkuvad inimesed keskusest välja saata. Vajadusel on turvatöötajatel võimalik kaasata ka politsei,“ märkis minister.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

Arusaadav 4. märts 2021 12:45
,sest nad on palgatud tagama klientidele turvalist ostlemist, varaste kinnipidamiseks, ok nüüd ka maskikandmis kontrolliks, kuid kas neil on nüüd õigus ka antud jõu ning vägivallakasutamine?? Kui on, siis küsiks, kes andis sellise loa? Kes vastutab selle eest, kui turvaja kes peab tagama turvatunde hoopis tungib kallale ,kas siis vaimset -,füüsilist vägivalda kasutades?
Demokraat Plagiaat. 2. märts 2021 21:43
Kõik seina äärde, et ei saaks mõtetki pähe võtta, eiramaks maskikandmist!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS