Eesti uudised

Millal on loota suuri muutusi. Ja mis hinnaga?

AUSALT HOOLDEKODUDEST | Südamekodude juhtfiguur: kui tahta rohkem hooldajaid inimese kohta, tõuseks kuutasu 1900 eurole (8)

Kadri Kuulpak, 3. märts 2021 12:23
HEA BISNIS? Südamekodu hooldekodude nõukogu esimees Martin Kukk ütleb, et hooldekodude äri toob pika, aga õhukese leiva. Foto: Kollaaž (Martin Ahven, Stanislav Moškov)
Südamekodu hooldekodukett teatas hiljaaegu järjekordsest laienemisest, sedapuhku Valklasse. Õhtuleht uuris Südamekodude nõukogu esimehelt Martin Kukelt, mida Valklasse rajatakse, kust tuleb hooldekodukoha kirvehind ning kas hooldajaid on nüüd lihtsam leida, kui koroonakriisi tõttu on töötuks jäänud palju füüsilise töö tegijaid nagu ettekandjaid ja müüjaid.

Martin Kukk on käinud üle Eesti umbes 80 hooldekodus. Ta on täheldanud laias laastus kolme probleemi: vana ja vilets infrastruktuur; hooldekodud asuvad paikades, kus inimesed ei ela; kõige kriitilisem murekoht on aga teenuse kvaliteet ja tööjõud. „Lõpuks pole niivõrd oluline, kui kuldses – või vastupidi, räsitud – hoones teenust osutatakse. Teenuseosutaja on inimene, loeb tema vaimne seisund ja hooldamise soov,” ütleb ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.02.2021
„MA TAHAN NII HIRMSASTI KOJU!“ Vanamehe ja kassi lahutamine: kuidas Varri viidi hooldekodusse ja Killu varjupaika
25.01.2021
Presidendi kõnes mainitud koolipoiss Sander: sääsest tehti elevant, aga see on suur au
24.01.2021
President Kersti Kaljulaid: „Teeme ausat, hoolivat, korruptsioonivaba, enesekindlat Eestit!“